Мирослав Бабин із села Ржавинці, що на Заставнівщині, свій 51-й день народження зустрів у відділенні інтервенційної кардіології та кардіохірургії Чернівецької обласної лікарні.
У чоловіка був стеноз, який потребував оперативного лікування. Операцію зробили за допомогою нового апарата FFR, йдеться у публікації ” “.
– Вперше у це відділення я потрапив рік тому з інфарктом міокарда, – розповідає Мирослав. – Син був на війні, я хвилювався. Цигарки також зробили свою справу. Пригадую, сильно тиснуло у грудях, пекло, не давало дихати.
“Задухи немає, в грудях не пече”
– Добре пам’ятаю першу операцію. Із поліклініки, що у Заставні, швидка привезла мене до Чернівців. Все зробили швидко, але сказали, що потрібні ще дві операції, поставили стенти в судини. Через рік здійснили коронарографію (рентгенологічне дослідження, – авт.). Тепер зробили ангіопластику, – розповідає Мирослав Бабин. – Сьогодні, 3 жовтня, мій день народження, а вчора, 2 жовтня, зробили операцію. Почуваюся добре. Задухи немає, у грудях не пече. Я вже спускався сходами з другого поверху, підіймався назад. Сердечко мусить працювати, бо є для кого жити: дружина, син, шестирічний онук Тимурчик.
Привітати з днем народження Мирослава прийшли дружина Олена та син Олег.
– Добре, що тепер є змога робити такі операції в Чернівцях, – каже дружина Олена. – У такому стані, як рік тому, чоловіка до Києва ми б не довезли. Тоді у Заставні нам сказали, що тромб вже відірваний. Ми дивом довезли його до Чернівців. Тоді якраз син був на війні. Чоловік у свій день народження, 3 жовтня 2023 року, поїхав до нього. Олег (син, – авт.) розповідав, що з татом щось не те – в очах крововилив. Уже потім ми дізналися, що він переніс на ногах два інфаркти.
– Тато – дуже сильна підтримка для мене у житті, – каже 29-річний Олег. – Ми дякуємо за все лікарям.
“Стент – це завжди ризик”
За словами Андрія Лісовенка, завідувача відділення інтервенційної кардіології та кардіохірургії Чернівецької обласної лікарні, у Мирослава Бабина прогресувала атеросклеротична хвороба. З’явилася клініка стенокардії.
– Під час коронарографії побачили звуження артерій. Потрібно було визначитися, що ставити: стент чи балон, у яку саме артерію і скільки, – каже Андрій Лісовенко. – Завдяки новому обладнанню FFR (фракційний резерв кровоточу), яке нещодавно закупила наша лікарня, під час операції ми виміряли тиск до стенозу і після в одній та іншій артерії. З’ясували, що уражена лише одна артерія. В ураженій артерії здійснили балонну ангіопластику і знову виміряли тиск у судині за допомогою FFR. З’ясували, що тиск після ангіопластики відновився до нормальних показників.
У цьому випадку перед нами стояло питання, що ставити: стент чи балон? Стент – стороннє тіло, тим паче пацієнт уже стентувався. Ставити другий стент – це завжди ризик. Завдяки технології балонної ангіопластики балон з лікарським покриттям потрапляє у судину, ліки проникають у стінку судини, а балон здувається, і його забирають. Тобто судина залишилася здоровою, без металевого стороннього тіла.
Загалом операція тривала 1,5 години. Вартість FFR повністю покриває лікарня.
До ранку чоловік перебував під наглядом реаніматолога, анестезіолога. Потім його перевели у звичайну палату.
– Завдяки FFR ми стентуємо хворого доказово, а не на око, – каже Дмитро Мельничук, інтервенційний кардіолог обласної лікарні. – Після оперативного втручання чітко бачимо картину. Наприклад, у цьому випадку після ангіопластики завдяки FFR ми чітко розуміли, що ішемії немає і можна обійтися без стента. Ми єдина клініка в області, яка робить і ангіопластику, і FFR.
Як потрапити до інтервенційного кардіолога
У екстрених випадках викликайте “швидку”: 103.
Для консультацій звертайтеся у відділення інтервенційної кардіології та кардіохірургії Чернівецької обласної клінічної лікарні: 0501030015.
” ”
–>