Новини

Дослідник створив сайт, присвячений історії національно-визвольного руху на Буковині

За результатами багаторічних досліджень, тривалої роботи в українських архівах та з нагоди 33-ї річниці Незалежності України історик та дослідник руху ОУН-УПА на Буковині Василь Мустеца започаткував роботу історичного ресурсу “Нескорена Буковина. Хроніки Опору”, присвяченого сторінкам історії національно-визвольного руху на Буковині в 40-х роках ХХ століття.

Про це Василь Мустеца повідомив на своїй фб-сторінці, пише molbuk.ua

Дослідник планує зібрати на одній платформі усі документи, світлини, спогади, а також публікації дослідників опору буковинців численним окупантам впродовж 40-х років минулого століття. Таким чином прагне згадати, назвати та належно пошанувати пам’ять усіх, хто ризикуючи власним життям чи свободою боролися за самостійність України майже сто років тому.

На сайті розміщуватимуться оцифровані розсекречені документи українських архівів, які стосуються героїчних сторінок опору Буковинців радянській та румунській окупаціям.

Також на сайті акумулюватиметься інформація про діяльність підпілля ОУН на Буковині – документи, агітаційні матеріали (листівки), фотографії, біографічні довідки.

“Сподіваюся, сайт стане в нагоді науковцям, студентам, краєзнавцям та усім, хто цікавиться історичним минулим краю, або ж тим, хто шукає згадки про долю ваших родичів”, – каже Василь Мустеца.

Ресурс лише розпочинає свою роботу, проте вже нині можна скористатись пошуком та спробувати пошукати інформацію про буремні події того часу, своє село чи когось із родичів чи відомих підпільників. А з часом має стати справжнім електронним архівом, бібліотекою та енциклопедією з діяльності ОУН та УПА на Буковині.

Василь Мустеца додав, що цей проєкт є спільним результатом багаторічної роботи Дмитра Проданика (зібрані документи буковинського підпілля, біографічні довідки на повстанців, доля та бойовий шлях Миколи Кричуна-“Черемшини”), Миколи Рубанця (сенсаційні публікації щодо Проголошення Незалежності України на Буковині в червні 1941 р., Голоду 1946-47 років, розстрільної команди в місцевому НКВД та багато іншого), Миколи Черешнюка (зібрані свідчення учасників підпілля та біографічні довідки на повстанців із сіл Заставнівщини), свідчення та документи, зібрані п. Войцехівською Іриною Франківною, Іваном Фостієм (особливе пошанування за віднайдені матеріали щодо розстрілів в’язнів чернівецьких тюрем наприкінці червня 1941 року, узагальнені матеріали по репресивній політиці окупантів та систематизовані скиски репресованих, по Голоду на Буковині).

На черзі – опрацювання доробку Юрія Ференчука та Миколи Джуряка.

Посилання на сайт – тут.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.