Новини

Уряд готує пропозиції про збільшення бюджетних надходжень на ₴140 мільярдів

Кабінет Міністрів у четвер розглядає законопроєкт про підвищення низки податків та зборів, завдяки чому до бюджету додатково залучать 140 млрд гривень.

Про це повідомив у Телеграмі перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

Основні новації, за його словами, стосуються підвищення до 5% ставки військового збору до доходів, визначених статтею 163 Податкового кодексу, а також скасування пільг зі сплати військового збору для юридичних осіб та підприємців-спрощенців.

“Йдеться про обовʼязок сплати військового збору юридичними особами у розмірі 1% доходу від будь-якої діяльності для платників податку на прибуток підприємств та платників єдиного податку 3 та 4 групи; встановлення обовʼязку сплати військового збору у розмірі 5% в розрахунку двох мінімальних заробітних плат на місяць фізичними особами — підприємцями платниками єдиного податку першої, другої та четвертої груп; встановлення обовʼязку сплати військового збору у розмірі 1% від доходу ФОП платниками єдиного податку третьої групи”, – пояснив парламентарій.

Поміж інших пропозицій: обовʼязок сплати військового збору у розмірі 5 % від вартості банківських металів юридичними та фізичними особами, які здійснюють операції з придбання у банків банківських металів;

– сплата військового збору у розмірі 30 % від вартості реалізованих ювелірних виробів підприємствами, установами та організаціями та ФОП, які здійснюють роздрібну торгівлю ювелірними виробами із золота, платини й дорогоцінного каміння (у тому числі виробленими із давальницької сировини);

– встановлення обовʼязку сплати військового збору у розмірі 15 % від вартості набутого рухомого майна підприємствами, установами та організаціями, фізичними особами, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні територіальними органами МВС, крім випадків забезпечення легковими автомобілями осіб з інвалідністю згідно із законодавством;

– обовʼязок сплати військового збору у розмірі 5 % від доходу з продажу нерухомого майна фізичними особами, які протягом звітного податкового року здійснили продаж одного обʼєкта нерухомості;

– обовʼязок сплати військового збору у розмірі 5% постачальниками електронних комунікаційних послуг, які надають послуги мобільного звʼязку, сплачені кінцевими користувачами таких послуг.

Пропонується також запровадити щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств платниками податку, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі пальним у розмірі 0,5 мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, з розрахунку на 1 кубічний метр резервуарів для зберігання бензину та дизельного пального і скрапленого газу, розміщених на місці роздрібної торгівлі пальним, внесеним до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального.

Ще одне додаткове джерело наповнення бюджету — встановлення специфічної ставки акцизного податку у розмірі 0,1 євро за 1 літр напою із вмістом цукру чи підсолоджувачів.

Як повідомлялося, раніше голова фінансового комітету ВР Данило Гетманцев в інтерв’ю Укрінформу повідомив, що парламент чекає від Кабінету Міністрів пропозицій про збільшення бюджетних надходжень. Нестачу коштів у цьогорічному держкошторисі в Мінфіні оцінюють приблизно у 200 млрд гривень. Гетманцев вважає, що ця сума принаймні удвічі більша.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.