Новини

Три університети Буковини увійшли до рейтингу вишів «ТОП-200 Україна 2024»

Три університети на Буковині увійшли до рейтингу вишів “ТОП-200 Україна 2024”.

Рейтинг вишів вісімнадцятий рік поспіль розробляє Центр міжнародних проєктів “Євроосвіта” спільно з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence, ідеться на сайті osvita.ua, пише molbuk.ua

До найкращих 20 університетів України цього року ввійшли 5 столичних університетів, 3 університети з Харкова, по два зі Львова, Тернополя й Дніпра, та по одному представнику з Ужгорода, Луцька, Одеси, Івано-Франківська, Чернівців і Сум.

Зокрема, перше місце цьогорічного рейтингу вдруге посів Київський політехнічний інститут ім. Сікорського. На другій залишився Київський національний університет ім. Шевченка. На третій сходинці рейтингу – Львівська політехніка, яка піднялась на одну позицію.

Четверте місце посідає Харківський національний університет ім. Каразіна, який опустився на одну позицію. На п’ятій сходинці – Сумський державний університет, що минулого року перебував на шостій позиції. Натомість на шосту позицію з п’ятої опустився Львівський національний університет ім. Франка.

На сьомій сходинці розташувався, піднявшись на одну позицію, Національний університет біоресурсів і природокористування. Восьму отримав Харківський політехнічний інститут, перемістившись із сьомої минулого року.

На девʼятому місці в рейтингу розташувався Одеський національний університет ім. Мечникова, покращивши відразу на чотири позиції свій минулорічний результат. На десяту сходинку з дев’ятої перемістився Харківський національний університет радіоелектроніки.

11-те місце – Національний технічний університет “Дніпровська політехніка”. 12-те місце – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

34-те місце – Буковинський державний медичний університет.

Замикає ТОП-200 Буковинський університет.

За визначенням укладачів рейтингу, у процесі складання цьогорічного рейтингу враховані сучасні тенденції розвитку вищої освіти, яка перебуває в стані глибинних змін у ході здійснюваних реформ та зазнає великих втрат в результаті повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну.

Експерти брали до уваги Берлінські принципи, затверджені учасниками другої наради IREG, та рекомендації IREG.

Спираючись на висновки цих конференцій, автори рейтингу використали багатокритеріальні підходи до оцінювання ефективності діяльності університетів на основі оброблення великих масивів даних про роботу закладів вищої освіти, які можуть бути отримані з відкритих джерел і валідність яких може бути перевірена.

Оцінювання діяльності українських університетів у 2024 році здійснювалося на основі використання 6 міжнародних і 4 національних показників.

З-поміж них найбільші вагові коефіцієнти мають академічна, науково-видавнича діяльність, оцінка науково-дослідницьких досягнень через порівняння сайтів університетів, досягнення в розрізі Цілей сталого розвитку ООН та оцінювання впливу університетів на суспільство в чотирьох широких сферах: дослідження, інформаційно-просвітницька робота, управління та навчання.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.