Терасна дошка – це міцний будівельний матеріал, який переважно використовується для створення настилів на відкритих ділянках. Звісно, в першу чергу це тераси. Також може використовуватись на балконах, лоджіях, верандах, для створення комфортних умов поблизу басейну тощо. Насправді, варіантів застосування безліч – все питання лише в вашому креативі та бюджеті.
Терасна дошка: огляд різновидів
Якщо ви шукаєте якість, то терасна дошка від компанії WOODMART – саме те що треба. Матеріали, запропоновані на сайті поставляються перевіреними виробниками, отже ви точно не пожалкуєте про свій вибір. Існують наступні види терасних дошок:
масив дерева. Це поширений матеріал, який, проте, не є оптимальним на сьогодні. Справа в тому, що натуральна деревина не дає бажаної довговічності використання, плюс вона потребує особливо ретельного догляду та інколи навіть регулярного фарбування. Крім того, такі породи як секвоя, кумару, мербау та інші екзотичні – дуже дорогі, тому їх використання часто буває просто не по кишені;
термооброблена деревина. Це вже значно більш доступний варіант. Як правило основа – це сосна або ясен. Ці породи доволі м’які, однак після спеціальної парової обробки можуть посперечатись з найміцнішими;
композитні дошки або декінг. Це комбінація полімері з деревиною у вигляді тирси або ж борошна. Змішування на формування у вигляді дошок дає змогу отримати надміцний матеріал з відмінними технічними характеристиками. Він ге горить, не тріскається, не піддається впливу підвищеної вологості, ультрафіолету, опадів тощо.
Одним з найбільш поширених матеріалів є саме композитний, адже він має найкращі технічні характеристики. А строк використання його не обмежується навіть 50 роками.
Критерії вибору терасної дошки
Оскільки існує декілька видів терасної дошки, варто розібратись в нюансах її вибору. Отже, перш за все визначитись з типом. Тут варто враховувати кліматичні умови. Так у місцевостях з високим показником вологості краще брати максимально міцні види. Оптимально – композит. Адже він ні за яких умов не розтріскається і не деформується. Якщо ж кліматичні умови переважно сухі, то можна розглядати термодеревину або ж навіть натуральну. Звісно, не забувайте про догляд та захист.
Наступний момент – стиль та архітектура будинку. Для сучасних стилів більш доцільно використовувати дошки з композитним складом. Вони значно краще впишуться в дизайн вуличних споруд. У них мінімалістичний зовнішній вигляд. Що стосується традиційної забудови, то тут знову ж таки деревина виглядатиме краще.
Наступний момент – бюджет. Загалом, терасна дошка незалежно від її виду має вищу ціну, ніж інші матеріали. Однак, зауважимо, що і строк експлуатації настилу вимірюється не роками, а десятиріччями. Відповідно тому це вкладення себе виправдає. Відмітимо, що композитні дошки можуть відрізнятись за ціною залежно від процентного співвідношення компонентів – деревини та полімеру. Так, якщо переважає останній, то вона буде дешевше, але виглядатиме як пластикова.
Окремо варто сказати по вартість утримання. Так, з композитами простіше, як і з термодеревиною, адже за ними догляд простий і не вимагає особливих зусиль. Натомість до дерев’яної потрібна значно більша увага.
–>