Тривають підготовчі роботи щодо реалізації проєкту реконструкції центрального водогону. Йдеться про одні з найбільш складних аварійних ділянок, де часто траплялися прориви труб, через що місто потерпало від тривалих відключень. У рамках першої стадії замінять близько шести км труб великих діаметрів.
Про це на пресконференції, присвяченій проєкту заміни водогону, повідомив міський голова Роман Клічук, пише molbuk.ua
Основна мета проєкту – забезпечити надійне і якісне водопостачання для мешканців Чернівців.
Проєкт фінансується завдяки співпраці з німецьким державним банком KfW та ЄС.
Підрядник – турецька компанія “Фека”, яка реалізує багато інфраструктурних проєктів по всьому світу (Афганістан, Албанія, Хорватія, Литва, Німеччина, Лівія та інші). Для неї це перший проєкт в сфері водної інфраструктури в Україні.
“Ми добре усвідомлюємо важливість цього проєкту для Чернівців. Ми – міжнародна компанія, виконуємо роботи в багатьох країнах Європи. Завжди завершували нашу роботу успішно. Абсолютно впевнений, що і цей проєкт так само успішно реалізуємо”, – сказав генеральний директор компанії FEKA Акин Ерден.
Наразі вже доставили 2,5 кілометрів труб.
“Тож уже на деяких ділянках проводяться роботи, і невдовзі можна буде побачити, коли вже безпосередньо відбуватиметься заміна труби. Цей процес потребує багато підготовчих робіт на перепід’єднаннях, камерах, і ці роботи зараз ведуться”, – каже гендиректор водоканалу Андрій Колесник.
Він розповів, що зібралася потужна команда фахівців, які вже реалізовують проєкт, незважаючи на труднощі.
“Є невелика затримка із доставкою і техніки, і людей. Мобілізація ускладнила багато моментів. Але впевнені, що спільними зусиллями все вдасться”, – зазначив Колесник.
Очікуваний термін виконання першої черги проєкту – 12 місяців.
“Але потрібно розуміти, що є надзвичайно складні ділянки, розташовані у зоні зсувів. Також негативний вплив на графік виконання робіт може мати мобілізація працівників. Адже “Фека” залучає як іноземних робітників, так і місцевого субпідрядника”, – пояснює гендиректор водоканалу.
Проєкт виконується поетапно, щоби мінімізувати незручності для мешканців. Після завершення робіт мешканці міста отримають більш стабільне та якісне водопостачання, обіцяє Андрій Колесник.
Контроль та загальне управління проєктом здійснює міжнародний консультант COWI, що забезпечує якість виконаних робіт відповідно до кращих практик галузі та вимог ЄС.
Гарантія на виконані роботи становить один рік, на термін експлуатації труб – 50 років після завершення контракту.
“Йдеться про першу-другу стадію проєкту. Ми вже реконструюємо одну частину воодогону, паралельно закінчуються тендерні процедури і приступлять до заміни другої. І тоді від однієї ділянки до іншої, від однієї насосної станції до резервуарів вся частина водогону буде повністю замінена. І тоді ми зможемо сказати, що матимемо безпечне водопостачання на цій ділянці як мінімум на 50 років, як і передбачено контрактом”, – підсумовує Андрій Колесник.
Вартість першої стадії проєкту складає 10,6 мільйонів євро без ПДВ.
Про те, чи відключатимуть воду чернівчанам під час ремонтних робіт, читайте у наступних новинах molbuk.ua
Ремонт водогону в Чернівцях: що відомо
27 січня 2016 року Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Кабінетом Міністрів України та урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво “Проєкт муніципального водного господарства міста Чернівці, стадія 1”.
1 грудня 2021 року Чернівецька міська рада надала дозвіл комунальному підприємству “Чернівціводоканал” взяти кредит на модернізацію старих аварійних мереж міста.
Йшлося про кредит у розмірі 21 мільйон євро.
Кредитна угода передбачала заміну семи кілометрів водогону аварійної ділянки між Шубранцем і Попова, заміну понад 27 кілометрів водопровідних мереж у Чернівцях, а також заміну 25 кілометрів мереж водовідведення.
Кредит планували брати на 30 років. Пільговий період мав скласти десять років, виплати мали починати з 2031 року. Повертати гроші “Чернівціводоканал” планував завдяки зменшенню витрат води через прориви та підвищенню енергоефективності.
Проєкт муніципального водного господарства підтримується Урядом Німеччини та Кредитною установою для відбудови (KfW).
Читайте також: У Чернівцях розпочинають модернізацію водоканалу: що будуть робити
” ”
–>