З настанням нових блекаутів, українці знову почали масово користуватися генераторами та павербанками. Представник Державної служби з надзвичайних ситуацій України Анатолій Шкарбута підкреслив, що відключення світла змушують громадян користуватися резервними джерелами енергії, що призводить до збільшення кількості пожеж від них.
Про це Анатолій Шкарбута повідомив у ефірі Громадського радіо.
Представник ДСНС повідомив, що в Україні за останній рік виникло понад 26 тисяч пожеж, з яких понад 3,5 тисячі спричинилися порушенням правил пожежної безпеки при використанні електроустановок. Основними причинами виникнення пожеж є неправильна експлуатація або використання низькоякісного обладнання громадянами, особливо коли вимикають світло.
Також, Анатолій Шкарбута нагадав громадянам, що у багатоповерхових будинках законодавством заборонено використовувати електрогенератори (бензинові, газові, дизельні). У разі пожежі, що призведе до травм або смерті, застосовується кримінальна відповідальність. Електрогенераторами можуть користуватися тільки мешканці приватних будинків.
“Генератор має бути встановлений на безпечній відстані від будинку. Це зазвичай шість метрів. І стіна, біля якої він встановлюється, має бути без вікон, без дверей. В жодному разі не можна встановлювати електрогенератори в будівлях, тим більше житлових. Також потрібно приділяти увагу заправленню електрогенераторів бензином, газом, іншими паливно-мастильними матеріалами. Саме під час цього процесу виникає найбільше пожеж. Заправляти електрогенератор потрібно, коли він охолонув”, — коментує Шкарбута.
Людям, які проживають у місцях з багатоповерховими будинками, радять використовувати портативні зарядні пристрої, станції для зарядки та інші акумуляторні пристрої, оскільки вони є більш безпечними у використанні.
“Першочергово під час користування такими резервними джерелами живлення необхідно слідкувати за придбанням якісного обладнання, щоб воно було сертифіковане. Тому що зараз на нашому ринку є багато такого дешевого обладнання, яке виявляється неякісним. І в більшості випадків пожежі стаються саме через це”, — підкреслив експерт.
Фахівець також підкреслив, що заряджати павербанки в ліжку небезпечно, оскільки це може призвести до загоряння постільної білизни. Необхідно переконатися, що навколо пристрою, який заряджається, немає горючих предметів.
” ”
–>