Автор фото – Назар Смірнов. На фото – гадюка звичайна.
На території Дністровського району на Буковині трапляються 5 видів змій. Це два види вужів – звичайний і водяний, мідянка, полоз лісовий і гадюка звичайна. Із них отруйним є тільки один вид – гадюка звичайна.
Про це у відео, опублікованому Національним природним парком “Хотинський” розповів співробітник обласного краєзнавчого музею, кандидат біологічних наук, відомий герпетолог Назар Смірнов, пише molbuk.ua
Усередині 20-го століття повідомляли, що на території Дністровського району траплявся ще один вид отруйних змій – гадюка степова. Але вже більше 70 років її тут не виявляли.
Назар Смірнов також розповів, як уберегтися від укусу гадюки, та що робити при укусі:
– Як відрізнити гадюку звичайну від неотруйних видів?
– Взагалі краще до будь-якої змії за замовчуванням ставитися як до отруйної, тобто не намагатися її спіймати, взяти в руки. Краще обходити її стороною. Гадюка сама по собі – це невелика змія, завдовжки 60-70 см, порівняно з іншими вона виглядає товстою, із коротким, непропорційним хвостом. Крім того, у гадюки вертикальна зіниця, що відрізняє її від інших наших змій. Ще одна характерна ознака – у гадюки досить часто вздовж спини проходить темна зігзагоподібна смуга. Але це буває не завжди. Бувають особини без смуг, бувають забарвлені у чорний колір.
– Що робити, якщо гадюка все ж укусила?
– Тут головне не панікувати. Насправді отрута гадюки не настільки сильна, як прийнято вважати. Місце укусу бажано промити чистою водою. Не треба ні надрізати, ні підпалювати, не робити інших маніпуляцій. Категорично не можна накладати джгут, це може призвети до ще гірших наслідків. Багато пити. Якщо укус прийшовся на кінцівку – наприклад, на руку, – постаратися її знерухомити, і максимально швидко рухатися до медпункту, де нададуть відповідну допомогу. Також можна прийняти антигістамінні препарати, якщо є під руками, відповідно до інструкції до ліків.
На фото: гадюка звичайна, фото Назара Смірнова.
Веретільниця східна – безнога ящірка, фото Назара Смірнова
” ”
–>