Новини

Діти приміряють форму пожежників та вчаться робити масаж серця. У школі на Волині відкрили сучасний клас безпеки

Після початку повномасштабної війни в українських школах створюють класи безпеки. Крім математики чи історії, учні тепер вчать домедичну допомогу, мінну безпеку та як поводитися при повітряній тривозі.

Один із таких класів безпеки існує в Баївській школі Боратинської громади на Волині. Вчителька основ здоров’я та завідувачка класу Альона Зарубко розповіла ШоТам, як діти розрізняють види мін та вчать пожежну безпеку, спостерігаючи, як горить тканина під праскою.

Діти у захваті від форми пожежників

Клас безпеки у місцевій школі в селі Баївці Боратинської громади відкрили 11 вересня 2023 року. Вчителька Альона Зарубко каже, що ідею створювати такі класи в українських школах запропонувало Міністерство освіти та науки на початку повномасштабної війни. Їх створюють для того, аби діти вчили пожежну та мінну безпеку, а ще знали, як поводитися при повітряній тривозі.

“У нашій школі ми завжди були за те, аби покращувати умови для школярів, тому коли з’явилася можливість створити такий клас, ми радо за це взялися”, — ділиться Альона Зарубко.

Клас створювали за кошти місцевого бюджету та благодійників, витратили приблизно 300 тисяч гривень. А ремонтом та облаштуванням займалися працівники Баївської школи. Раніше в приміщенні класу була ігрова кімната для першокласників.

Вчителька каже, що головною емоцією учнів у день відкриття простору було захоплення. Тоді приїхали працівники ДСНС, які показували дітям прилади та проводили майстер-класи. В класі є робочі столи, симуляції та ігри, макети та манекени, тренажери для серцево-легеневої реанімації, костюми, справжні вогнегасники, протигази, бронежилет та ліки для аптечки.

“Діти обожнюють відвідувати заняття в класі безпеки, бо тут можуть роздивитися та торкнутися всього. А ще можуть самостійно увімкнути прилади. Проте найбільше діти люблять приміряти форму пожежників, медиків, працівників ДСНС, адже тоді наче відчувають себе в цій професії”, — каже Альона.

Цікавіше спробувати самим, ніж читати з підручників

У класі безпеки проводять практичні уроки для предметів “Основи здоров’я” та “Здоров’я, безпека, добробут”. Заняття відбуваються відповідно до навчальної програми. Теми — мінна безпека, пожежна безпека, домедична допомога та безпечний рух на дорозі, безпека в побуті та поведінка під час повітряної тривоги та обстрілів. Часто Альона організовує тематичні тижні — мінної чи пожежної безпеки. Крім того, в класі є ігрова зона для молодших школярів.

Дітям зараз найцікавіше дізнаватися про все, що пов’язане з війною. Багато запитують про міни: які вони бувають та де на них можна натрапити.

“А ще дітям дуже подобається наш пожежний куточок. Вони можуть потримати в руках вогнегасники, роздивитися пожежний щиток, розмотати пожежний гідрант та зрозуміти, як це все працює”, — каже Альона Зарубко.

Вчителька ділиться: дітям набагато цікавіше побачити, що буде якщо залишити праску увімкненою та як загоряється тканина, аніж читати про це у підручнику. А ще їм дуже цікаво робити серцево-легеневу реанімацію манекенам. Діти розуміють, що це не так легко, як виглядає збоку.

“Тепер я знаю, які є види мін”

На заняттях в класі безпеки завжди найактивніші учні 5-7 класів. Також ці уроки відвідують учні інших шкіл громади, в яких немає таких класів. Учениця 7 класу Баївської школи Анна Пахачук каже, що у класі безпеки їй дуже цікаво: “Найбільше мені сподобалися тренувальні манекени, на яких ми вчилися надавати першу допомогу та робити штучне дихання”.

Альона Зарубко розповідає, що часто учні дякують за заняття в класі і кажуть, що не знали, як виглядають певні міни. І що ніколи не можна використовувати мобільний телефон поблизу вибухонебезпечних предметів.

“Уроки в класі безпеки важливі для нас, щоб ми знали правила поведінки під час воєнного стану та не наражали себе на небезпеку”, — каже учениця 6 класу Марина Дудар.

“Дуже пишаюся нашим класом безпеки та колективом, адже ми змогли облаштувати для учнів такий простір. А ще тим, що наші діти можуть тут навчатися та розвиватися, адже в наш час необхідно мати ці знання. Ми завжди знаходимо час та енергію попрацювати в класі, тому він не просто для картинки, а ми активно його використовуємо кілька разів на тиждень”, — підсумовує вчителька Баївської школи.

Авторка: Марія Лаврів

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.