Новий закон про мобілізацію, який президент України підписав 16 квітня, набуває чинності з 18 травня. Згідно з документом усі військовозобов’язані українці, починаючи з цієї дати, мають протягом 60 днів оновити свої дані. Розповідаємо, що для цього потрібно, куди звертатися і як це зробити без візиту до військкомату.
Як оновити дані у військкоматі – куди необхідно звернутися та з якими документами
Оновити свої персональні дані військовозобов’язані українці можуть у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП) або в центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП). Зазначимо, що це правило стосується всіх військовозобов’язаних, зокрема й тих, кому надається відстрочка від мобілізації.
Для поновлення даних у ТЦК або ЦНАП потрібно взяти такі документи:
український паспорт;
ідентифікаційний код;
військовий квиток (тимчасове посвідчення);
медичні документи;
довідку про освіту.
Водійські права будуть необхідні в разі служби водієм.
Якщо у військовозобов’язаного є відстрочка від мобілізації, то з собою потрібно буде також узяти документи, що підтверджують це. Також якщо є будь-які документи про стан здоров’я, яких немає в системі Helsi (до неї має доступ ВЛК), то їх також необхідно підготувати, а в разі інвалідності потрібна буде довідка МСЕК (медико-соціальної експертної комісії).
Як оновити дані в ТЦК без особистого візиту
З 18 травня має запрацювати електронний кабінет призовника, у якому військовозобов’язані зможуть самостійно оновити персональні дані.
Для цього, як розповіла заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Чорногоренко в ефірі Радіо Свобода, потрібно буде:
завантажити мобільний застосунок (в App Store або в Google Play Market);
авторизуватися в ньому;
заповнити необхідні “поля”, зокрема, вказати номер телефону, електронну пошту та фактичну адресу проживання.
Наразі, за словами заступника міністра, триває робота над тим, щоб після авторизації в застосунку і заповнення цих трьох пунктів, людина могла одразу отримати інформацію з бази “Оберіг” і подивитися, які дані є про неї в реєстрі.
Якщо надалі буде потрібно, тоді ТЦК уже самостійно зв’язуватиметься з військовозобов’язаним.
” ”
–>