Новини

День вишиванки 2021: історія свята і коли відзначатимуть у Чернівцях

День вишиванки в Україні відзначається щорічно в третій четвер травня. Цього року свято випало на 20 травня. Крім того, Всесвітньому день вишиванки – 15 років.

Це свято символізує народний звичай носити традиційний вишитий одяг.

Історія виникнення Дня вишиванки

У 2006 році студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк запропонувала своїм друзям прийти на пари у вишиванках. Ідею підхопили спочатку інші студенти, потім викладачі, а потім цей флешмоб покотився по інших містах України. Лесю Воронюк надихнув однокурсник, який ходив у вишитій сорочці на пари щодня.

Ідею підтримали та обрали дату – третій четвер травня. Свято популяризує національний український одяг та збереження культурних традицій.

Як відзначають День вишиванки

Вишиванка стала популярною не тільки в Україні, а й за її межами. За всі роки з дня виникнення цього свята, відзначати його стали не тільки в Україні, а й в інших країнах. У 2018 році в кількох країнах (Канада, Таїланд, Туреччина, Австралія, Хорватія) провели акцію “Народжені у вишиванці” і всім немовлятам подарували вишиті українські сорочки.

Традиційно в цей день люди надягають вишиті сорочки, блузи та сукні на роботу, навчання або прогулянку. Також обов’язковим є колективне фото – в День вишиванки такими знімками рясніють всі соціальні мережі.

В останні роки стали проводити паради вишиванок, в різних містах – ярмарки та розпродажі. Мережеві магазини до цього дня пропонують акції та знижки на вишиті блузки та сорочки.

Як відзачатимуть День вишиванки у Чернівцях

20 травня на День вишиванки запланована низка заходів.

9.00 – Традиційна акція “Народжені у вишиванках”. Міський клінічний пологовий будинок №2, вул. Рівненська, 8

11.30 – 12.00 – Відкриття свята. Народний аматорський оркестр народних інструментів Центрального палацу культури м. Чернівців. Сходи ратуші.

12.00 – Сурмач Микола Блищук. Вежа ратуші.

12.10 – 15.00 Спецпроєкт “Виїзна студія до 15-річчя Всесвітнього дня вишиванки телеканалу “UA:Буковина” (прямий етер). Початок вул. Кобилянської.

13.00 – 14.00 Святослав Силенко (бандура) Вул. Кобилянської (біля карети).

13.30 – 14.30 Юрій Фединський (кобза) Центральна площа біля пам’ятника Т.Г. Шевченка.

14.00 – 15.00 Тарас Козуб (ліра) Перетин вул. Кобилянської та вул. Кафедральної (біля магазину “Нива”) .

14.30 – 15.30 Максим Бережнюк (мультиінструменталіст) вул. Кобилянської навпроти вулиці вул. Кохановського.

15.00 – 16.00 Гурт “Карпатські джерела” Берегометської ОТГ. Сходи ратуші.

15.00 – 16.00 Оркестр народних інструментів Хотинської. Театральна площа (зі сторони вулиці С. Бандери)

15.00 – 16.00 Народний аматорський оркестр народних інструментів Глибоцького центру культури і дозвілля Глибоцької селищної ради. Соборна площа.

16.00 – 18.00 Концерт Чернівецької обласної філармонії ім. Д. Гнатюка. Площа Філармонії.

18.00 – 19.00 Максим Бережнюк, Тарас Козуб, Юрій Фединський, Святослав Силенко Вул. Кобилянська на перетині з вул. Доброго.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.