Новини

У яких продуктах найбільше холестерину: ми їмо їх щодня

Холестерин є жироподібною речовиною, яка відіграє важливу роль у нашому організмі, зокрема, є необхідною для побудови клітинних мембран та вироблення деяких гормонів. Однак вживати продукти з холестерином потрібно в обмеженій кількості, оскільки надлишок може викликати проблеми зі здоров’ям.

У яких продуктах, які ми їмо щодня, найбільше холестерину, розповідає дієтолог Ольга Безугла в Instagram.

Для чого організму потрібен холестерин

За словами фахівця, наш організм дійсно потребує холестерину для формування здорових клітин. Важливо знати, що більша частина необхідного нам холестерину виробляється самим організмом, і лише невелика частина має надходити з їжі.

Надлишок холестерину, зокрема ліпопротеїнів низької щільності (LDL, або “поганого” холестерину), може сприяти розвитку серцево-судинних захворювань, таких як інфаркт міокарда та інсульт.

Основну увагу в раціоні варто зосередити на обмеженні споживання насичених і трансжирів, оскільки вони можуть підвищувати рівень “поганого” холестерину і відповідно, ризик розвитку проблем зі здоров’ям.

У яких продуктах дуже багато холестерину

Насичені жири зазвичай знаходяться в продуктах тваринного походження, таких як м’ясо та молочні продукти, а також у деяких рослинних жирах, наприклад, у кокосових олій.

А ось трансжири містяться в перероблених харчових продуктах, таких як маргарин, фастфуд, солодощі та випічка.

Кількість холестерину на 100 г продукту
Варені раки – 137 мг
Печінка смажена яловича – 381 мг
Смажені кальмари – 260 мг
Яєчний омлет – 313 мг
Круасан з яйцем, сиром та шинкою – 140 мг
Телячі мізки – 3100 мг
Топлене масло – 256 мг
Креветки – 323 мг
Шоколадний мус – 140 мг
Смажена телятина – 135 мг

Ольга Безугла радить замість трансжирів у раціон продукти, багаті на ненасичені жири, такі як:
Авокадо
Баклажани
Оливкова олія
Вівсяні висівки
Квасоля
Лосось
Чорниця
Часник

“Ці продукти сприяють підтримці здоров’я серцево-судинної системи, зокрема завдяки вмісту ненасичених жирів, які можуть допомогти знизити рівень “поганого” холестерину (LDL) і підвищити “хороший” холестерин (HDL)”, – пояснює дієтолог.

Вона наголошує, що хоча холестерин є важливою речовиною для організму, ключовим для здоров’я серцево-судинної системи є контроль споживання насичених і трансжирів, а не лише обмеження загальної кількості холестерину в раціоні.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.