Протистояти повномасштабній агресії виключно силами професіоналів неможливо, тому й потрібна додаткова мобілізація. Новий законопроєкт повинен спростити процеси обліку потенційних рекрутів, йдеться в коментарі Міністерства оборони України виданню Financial Times.
“Коли на Україну напала держава із втричі більшим населенням та суттєвою перевагою у чисельності війська й спроможності ВПК, мобілізація громадян, придатних до військової служби – єдиний механізм, що дозволяє стримати ворога та врятувати країну, міста, людей”, – заявили у міністерстві.
У військовому відомстві зауважили, що не можуть називати точної кількості людей, яких необхідно додатково залучити на військову службу. Озвучена раніше цифра у 400-500 тисяч “є загальними оцінками, які коригуються залежно від розвитку подій на театрі бойових дій”.
В Міноборони зазначили, що новий законопроєкт пропонує мобілізацію певної частини поліцейських, але важливо, щоб поліція змогла і далі виконувати свою функцію забезпечення правопорядку. Те ж саме і з СБУ: там є бойові підрозділи, які вже воюють, а також є підрозділи, які задіяні “у некінетичній протидії російській агресії”.
“Заклики відправити на фронт поліцейських та військовослужбовців СБУ, на жаль, використовуються спекулятивно, для поширення думки, що захист України не є справою всіх її громадян, а лише завданням окремих кіл суспільства”, – зазначають в міністерстві.
Що стосується військовослужбовців, які знаходяться в тилу, то у військовому відомстві наголошують, що в сучасній війні на передовій може знаходитися лише менша частина війська, а решта виконують допоміжні задачі.
“Логістика, розвідка, забезпечення, планування, командування, операції некінетичного впливу, розробка й модифікація та ремонт озброєння, лікування та реабілітація військових, підготовка та перепідготовка, інформаційний супровід та багато всього іншого — це небойові задачі, без яких сучасна війна не є можливою”, – пояснили в Міноборони.
” ”
–>