15 травня відбудуться вибори ректора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Подача документів від кандидатів триває до 28 квітня.
Про це у коментарі molbuk.ua повідомив нинішній ректор ЧНУ Роман Петришин.
Як відомо, Роман Петришин відбув на посаді ректора один п’ятирічний термін. Згідно із законом, може подаватися на ще один.
Проте на запитання molbuk.ua, чи подаватиме свою кандидатуру, Роман Іванович відповів:
“У нас є наказ міністра про проведення виборів 15 травня. Ми його оприлюднили. Там є цілий перелік документів, і МОН перевіряє, чи відповідає претендент усім необхідним вимогам, чи ні. Тому, гадаю, це питання є абсолютно завчасним. Також на сайті МОН буде оприлюднений склад оргкомітету, виборчої комісії, прописані їхні функції.
Свою позицію з цього питання я оприлюднив на засіданні ректорату минулого тижня. Там було 25 людей. Можете їх запитати, вони скажуть, які слова я там озвучив. Можете поцікавитися у будь-хто з деканів, директорів інститутів, керівників підрозділів, чи директора Наукової бібліотеки. Так, маю право йти на другий термін, а маю право не йти. Перед своїм колективом я свою позицію озвучив”.
Роман Петришин зазначив, що претенденти мають право подавати документи до 28 квітня. Але хто претендуватиме – поки невідомо.
“Це питання ще не на часі. Лише тиждень тому оприлюднений міністерський наказ, який дозволяє впродовж 2 місяців подати документи. Вони подаються в МОН, а не до університету. МОН дивиться, чи дотримані всі необхідні умови, а тоді подає до університету список. І вже аж тоді ми бачимо перелік тих, хто претендує на цю посаду”, – пояснив ректор.
Директор інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук ЧНУ, доктор фізико-математичних наук, професор Олег Ангельський переповів почуте від Романа Петришина на зборах ректорату:
“Роман Іванович справді виступив перед членами ректорату і сказав, що не буде балотуватися на наступний термін. Чув це на власні вуха. Чому так вирішив – не пояснив. Лише сказав: “Гадаю, більшість мене зрозуміли, чому”. На цьому обговорення питання завершили і перейшли до інших робочих моментів”, – розповів Олег Ангельський.
На запитання, чи йтиме на вибори, професор зазначив:
“Про свою кандидатуру я ще не думав, тому конкретної відповіді дати не можу. Буду думати над цим”.
Кореспонденти molbuk.ua поцікавилися також у кількох деканів інших факультетів, чи планують подавати свої кандидатури.
Декан факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ, доктор історичних наук, професор Олександр Добржанський відразу повідомив, що на вибори не збирається:
“Я точно не буду подавати свою кандидатуру. Не хочу. По-перше, вже 65 років минуло. Слава Богу, такий вік, що починати щось із початку не дуже хочеться. Хоча є приклади і президента США, і інших країн. Але не хочеться. Тому не буду навіть пробувати. Є багато наукових планів: писати книжки, досліджувати окремі теми. Планую більше зосередитися на науковій роботі”, – сказав О. Добржанський.
Декан геофаку, доктор географічних наук, доцент Мирослав Заячук, як і Олег Ангельський, каже, що ще не думав над цим.
“То ще дуже далеко, майже 60 днів на подання документів. Не можу сказати, що категорично відмовляюся від такої ідеї, але поки не знаю, не думав ще про це”.
Мирослав Заячук додав, що серед претендентів можна розглядати багатьох, і не лише деканів. Окрім того, це може бути навіть людина не з університету – такого обмеження немає.
Декан економічного факультету, доктор економічних наук, професор кафедри економіко-математичного моделювання Руслан Білоскурський також не дав однозначної відповіді:
“Минуло ще не надто багато часу, відколи з’явилося оголошення. Переконаний, що люди – то є найбільше багатство нашого університету. У нас є багато і керівників, і науковців, які будуть достойні обійняти цю посаду. А вже у внутрішніх консультаціях, певному спільному спілкуванні буде вимальовуватися та перспектива і той кандидат, який буде мати ту чи іншу довіру.
На сьогодні для мене рано казати, яким буде мій вибір – чи висуватися, чи підтримувати іншого претендента. Є багато кандидатів, і дуже важливо, щоби вибори пройшли так, аби йшлося не про одну людину, а про ту команду, яка буде забезпечувати розвиток нашого університету”, – зазначив Р. Білоскурський.
Які вимоги до конкурсу на заміщення посади ректора ЧНУ:
У конкурсі можуть брати участь громадяни України, які володіють державною мовою відповідно до рівня, визначеного Національною комісією зі стандартів державної мови (вільне володіння державною мовою першого або другого ступеня), мають вчене звання та науковий ступінь і стаж роботи на посадах науково-педагогічних працівників не менш як десять років.
Строк подання заяв – два місяці з дня опублікування оголошення на офіційному веб сайті Міністерства освіти і науки України (оголошення опубліковане 28 лютого).
Перелік необхідних документів можна переглянути тут.
Як відомо, у 2019-му році на виборах ректора до вишу переміг тодішній багаторічний проректор Роман Петришин, замінивши на цій посаді професора Степана Мельничука.
Свою кандидатуру тоді подавав також Олег Ангельський, проте не переміг.
” ”
–>