Сьогодні, 18 січня, в Чернівецькому обласному художньому музеї відкрили ювілейну виставку “Живопис Графіка Кераміка” Бориса Шебрякова.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
З нагоди 76-го дня народження живописця й кераміста Бориса Шебрякова обласний музей представив 22 картини та 6 керамічних композицій.
“Більшість робіт, які сьогодні представлені, – це портрети. Особливість живописця у тому, що він на картинах зображував простих людей. Художник не намагався їх прикрасити, а хотів показати внутрішній світ героїв таким, який він є”, – ділиться працівниця музею Олена Ґужва.
Митець родом з Івано-Франківщини. Починав Б. Шебряков із виготовлення кераміки, проте з часом чоловіка почав цікавити більше живопис. Тому він пішов навчатися у Санкт-Петербург, де опанував усі живописні жанри.
Кожна людина, яка зображена на цих картинах, дивиться повз глядача. Це дає можливість спостерігачам поринути в минуле, згадати своє життя та життя предків.
“Єдине питання, яке в мене виникає, коли дивлюся на ці портрети: “Як проста людина може таке написати?”. Згадую свої прожиті роки та розумію, що сюжет картин тісно переплітається з моїм життям та досвідом”, – зазначає глядач Федір.
Довідка:
Борис Шебряков народився 8 листопада 1948 року у м. Станіслав (нині Івано-Франківськ). Починав свій шлях у мистецтві з навчання у Косівському училищі декоративно-прикладного мистецтва на факультеті кераміки, яке закінчив 1968 року. Там він засвоїв технологію й прийоми всесвітньовідомої гуцульської кераміки.
У 1971 році він вступив до Ленінградського інституту живопису, скульптури та архітектури. Після закінчення навчального закладу, у 1978 році Борис Шебряков приїхав до Чернівців й відтоді почалася його професійна творча праця.
Художник працював у жанрах портрета, пейзажу, натюрморту.
Його краєвиди відображали різноманітні куточки природи – від Карпат до Криму, архітектурні мотиви мальовничих міст країни.
У 1983 році Борис Шебряков вступив до Спілки художників України.
Життя митця обірвалося раптово у розквіті сил, але пам’ять про Бориса Шебрякова живе в його оригінальних, наповнених глибоким змістом творах.
” ”
–>