Новини

На Буковині почали частіше виявляти водіїв «під кайфом»

Від початку року у Чернівцях патрульні склали 80 протоколів на водіїв у стані наркотичного сп`яніння. Одному водію-наркоману виписали 11 протоколів, а він і далі їздив.

Про це йдеться у публікації .

“Не можу сказати, що водії в стані наркотичного сп’яніння небезпечніші, ніж водії у стані алкогольного сп’яніння. Поведінка може не відповідати реальності і в одних, і в інших”, – каже прессекретарка управління патрульної поліції в області Віта Криворучко.

Та якщо п’яних водіїв поліція затримує не систематично, то є такі водії, яких у стані наркотичного сп’яніння затримують по кілька разів. Бо наркомани значно залежніші, ніж люди, які вживають алкоголь.

Водії-наркомани досить часто відмовляються від огляду. Та це не означає, що їх не карають. Протокол через порушення патрульні все одно складають.

“Якщо п’яних водіїв можна виявити на місці за допомогою драгера або в медичному закладі, то водія у стані наркотичного сп’яніння потрібно везти лише у медичний заклад для підтвердження”, – зазначає Віта Криворучко.

Але є характерні ознаки, які свідчать про те, що людина перебуває у стані наркотичного сп’яніння. Це порушення координації рухів та мови, а основна ознака – це тремтіння пальців рук та реакція зіниць на світло. Людина в наркотичному сп’янінні має розширені зіниці і при цьому не реагує на світло.

Бувають такі випадки, що водії просто не розуміють, де вони перебувають.

Водночас у патрульній поліції констатують: у ДТП частіше потрапляють водії у стані алкогольного сп’яніння.

“Минулими вихідними в Чернівцях сталися дві ДТП за участі нетверезих водіїв. Один, який потрапив у ДТП, був п’яний, інший – під дією наркотиків, – продовжує Віта Криворучко. – Хоча ми в статистиці окремо не розділяємо водіїв, які перебувають у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. За це порушення однаково штрафують і одних, і інших.

Якщо водія затримали вперше у стані алкогольного сп’яніння, йому загрожує штраф у 17 тисяч гривень та позбавлення права керування на рік. Якщо вдруге протягом року – 34 тисячі гривень, позбавлення прав на три роки та платне повернення авто, втретє – 51 тисяча гривень, позбавлення прав на 10 років та конфіскація автівки.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.