Новини

Як говорити з дітьми про мистецтво: у чернівецькому видавництві “Чорні вівці” вийшла нова книжка

У дитячому арт-видавництві “Чорні вівці” презентували нове видання – “Ловці світла: історії українських художників”.

Про це molbuk.ua повідомили у видавництві “Чорні вівці”.

Нова книжка розповідає історії 17 митців, які жили й творили в різні періоди – від XIX століття і до сьогодення. Про них написали сучасні українські письменники Христя Венгринюк, Євгенія Завалій і Максим Дупешко. Художнє оформлення: Юлія Мархішуд.

“Ловці світла: історії українських художників” – книжка для сімейного читання, яка знайомить читачів з українськими художниками та загалом світом мистецтва. В цій книжці ви знайдете історії Іллі Рєпіна, Архипа Куїнджі, Миколи Пимоненка, Миколи Івасюка, Олександра Мурашка, Георгія Нарбута, Олександра Богомазова, Михайла Бойчука, Казимира Малевича, Катерини Білокур, Никифора Криницького, Тетяни Яблонської, Алли Горської, Марії Примаченко, Олександра Ройтбурда, Івана Марчука, Анатолія Криволапа”, – розповіли в арт-видавництві.

У виданні йдеться про те, у яких стилях працювали згадані митці, на якому історичному тлі та яке місце вони займають сьогодні у світовому мистецтві. У цій книжці письменники висвітлюють непрості теми: репресоване мистецтво, творчість у тоталітарній державі та повернення українській культурі вкрадених росією митців. Популяризуючи живопис, автори хочуть заохотити читачів відвідувати музеї, тому в книжці ви знайдете інформацію, де можна наживо побачити ту чи іншу картину.

За словами головної редакторки дитячого арт-видавництва “Чорні вівці” Христі Венгринюк, автори “Ловців світла” намагалися подавати справжні біографії художників – без прикрашань, риторики та возвеличення.

“Це правдиві біографії митців, – додає письменниця, – більшість із яких – з дуже складними біографіями. Коли ми писали книжку, то побачили, що не було майже жодного художника, до якого б не добралася рука росії та СРСР. В книжці йдеться про митців, роботи яких постраждали від окупантів або були вивезеними, та про музеї, які зазнали шкоди від війни. З року в рік ворог знищує нашу націю та культуру. Тому дуже важливо говорити дітям правду і вчити власну історію”.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.