Новини

Міф чи реальність: чи може надмірне вживання цукру викликати діабет

У світі живе багато любителів солодкого, однак їм на заваді встає стереотип щодо того, що це може призвести до діабету.

Як пише Eating well, за даними Американської діабетичної асоціації, хоча й існує зв’язок між підвищеним споживанням солодких напоїв і діабетом 2 типу, вживання цукру напряму не викликає цю хворобу.

Серед факторів, які можуть вплинути на розвиток діабету:

навколишнє середовище;
генетика;
історія хвороби;
вік;
раса;
фізична активність;
стрес.

Для людей без діабету надмірне вживання цукру час від часу не завдає шкоди. Це може спричинити викид енергії й певний збій після цього. Водночас постійне споживання занадто великої кількості цукру може спричинити збільшення ваги та ризик резистентності до інсуліну. Ось вже ці два нюанси з часом призводять до діабету.

Згідно зі стандартами лікування діабету, ADA рекомендують усім людям починати обстеження у віці 35 років. Починати перевірятися раніше варто, якщо ви маєте надмірну вагу, а також один або більше з факторів ризику:

Родич першого ступеня з діабетом.
Серцево-судинні захворювання в анамнезі.
Артеріальна гіпертензія.
Рівень холестерину ЛПВЩ нижче 35 мг/дл (0,90 ммоль/л) та/або рівень тригліцеридів вище 250 мг/дл (2,82 ммоль/л).
Синдром полікістозних яєчників.
Відсутність фізичної активності.
Переддіабет.
Інші клінічні стани, пов’язані з резистентністю до інсуліну.
Попередній діагноз гестаційного діабету.
ВІЛ.

Експерти заспокоюють, що діабет – це складне захворювання, яке спричиняє одразу сукупність факторів. При цьому лікування від всіх його типів передбачають зміну способу життя – потрібне здорове харчування та регулярна фізична активність.

Також дотримання добре збалансованої дієти з низьким вмістом доданого цукру та багатою рослинною їжею, такою як фрукти, овочі, горіхи, насіння та бобові, може допомогти знизити ризик діабету 2 типу.

“Рекомендації щодо зниження ризику розвитку діабету пропонуються кожному будь-якого віку та включають дотримання дієти з високим вмістом поживних речовин більшу частину часу, а також регулярну фізичну активність”, – каже зареєстрований дієтолог і сертифікований фахівець з діабету в Нью-Йорку Одрі Колтун.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.