Новини

У її роботах відчувалося життя: в Чернівцях попрощалися з відомою художницею

Фото з фб-сторінки Олексія Бойка

Сьогодні, 28 листопада, у Чернівцях попрощалися з відомою чернівецькою художницею, членкинею Національної спілки художників України Мариною Рибачук.

Про це пише molbuk.ua

Церемонія прощання відбувалася впродовж двох годин у виставковій залі Центру культури “Вернісаж” (вул. І. Франка 15).

Колеги та шанувальники сумують за мисткинею.

“Пішла з життя людина, яка поєднувала принциповість, людяність, професіоналізм… Марина Василівна була працелюбним живописцем, відповідальним членом правління Чернівецької обласної організації Національної спілки художників України ..,страшна звістка, сумно.. Царство небесне!” – написав художник Юрій Гушкевич.

“Сьогодні Буковина попрощалася з талановитою і світлою художницею Мариною Рибачук. У її роботах завжди відчувалося життя. Мало хто вмів так надихати і причаровувати до мистецтва. Ця магія назавжди залишиться у її картинах, спонукаючи до мрій і творчості. Висловлюю щирі співчуття родині та близьким Марини Рибачук. Це важка й непоправна втрата для нашого краю та всієї української культурної спільноти”, – зазначив голова облради Олексій Бойко.

Що відомо про Марину Рибачук

Народилася у місті Донецьк. Живопису та малюнку навчалась в студії Народного художника УРСР Холоменюка Івана Олександровича в м. Чернівці. Вищу освіту здобула на художньо-графічному факультеті Івано-Франківського педінституту ім. Василя Стефаника.

Членкиня Національної спілки художників України з 2010 року.

Жила та працювала в Чернівцях. Учасниця численних обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок.

Постійна та улюблена тема її творчості – архітектурний пейзаж старовинних міст Західної України, насамперед рідного міста Чернівці.

Картини Марини Рибачук зберігають у Чернівецькому обласному художньому музеї, Чернівецькому будинку-музеї Ольги Кобилянської, у музеї видатних діячів української культури (музей Лесі Українки) в Києві, в музеї історії Буковини міста Сучави (Румунія), в осередку спілки гуцулів Румунії в селі Репедя Марамориш (Румунія), в колекції Темістокля та Орисі Вірст у місті Лес Іссамбр (Прованс, Франція) та багатьох приватних і офіційних колекціях в Україні та світі.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.