Новини

Не закуповуємо “сумнівні” ліки: директор Чернівецької обласної лікарні прокоментував перевірки у медзакладі

У Чернівецькій обласній лікарні триває перевірка, яка розпочалася минулого тижня. Вона триватиме до 16 жовтня.

Про це у коментарі molbuk.ua повідомив генеральний директор Чернівецької обласної клінічної лікарні Дмитро Домбровський.

Чернівецька ОВА отримала лист від Міністерства охорони здоров’я України, у якому йдеться про те, що, за результатами моніторингу МОЗ, Чернівецька обласна клінічна лікарня систематично закуповує ліки, які не внесені до Національного переліку основних лікарських засобів і відсутні у галузевих стандартах у сфері охорони здоров’я. А це нібито медикаменти “сумнівної клінічної доцільності”. Ідеться про закупівлю ліків на понад 14 мільйонів гривень.

Робоча група Чернівецької ОВА та Чернівецької обласної ради розпочала перевірку в обласній лікарні. У самій лікарні вважають, що жодних порушень немає.

Дмитро Домбровський розповідає, що неабияк здивувався через перевірку і передбачає, що вона замовлена і необґрунтована. Чому?

“У Міністерстві охорони здоров’я України вирішили перевірити за системою “Прозоро” всі закупівлі медикаментів Чернівецької обласної клінічної лікарні за 2023 рік, за результатом чого до Чернівецької обласної адміністрації та обласної ради було направлено лист про перевірку закупівель ліків. Це було зроблено винятково для Чернівецької обласної клінічної лікарні. Інші лікарні області не перевіряли з цього приводу”, – каже Дмитро Домбровський.

Лікар пояснив, в чому суть питання.

“Національна Служба Здоров’я України вимагає, щоб усі лікарські засоби для пацієнтів були безплатними. Ліки закуповуються згідно Національного переліку лікарських засобів. Коли такі препарати відсутні в Нацпереліку, то Постанова №333 МОЗу дозволяє закуповувати інші ліки поза Нацпереліком на тендерах за ринковими цінами, за умови, що лікарня забезпечує своїх пацієнтів на сто відсотків препаратами з Нацпереліку. Що ми й робимо: ми намагаємося забезпечити наші підрозділи безкоштовними ліками. Тому закуповуємо препарати як з Нацпереліку, так і не з нього. Цього року провели тендерів на закупівлю ліків на 27 мільйонів гривень за Нацпереліком. А ще 14 мільйонів – не за ним. Саме про ці ліки йдеться у листі МОЗ. Проплаченими з цієї суми є ліки на шість мільйонів гривень, які нам вже доставили. Ми не порушили вимоги Постанови №333”, – пояснює Дмитро Домбровський.

За словами гендиректора, лікарня не закуповувала медикаментів “сумнівної клінічної доцільності”.

“Ліки, як зазначено, “сумнівної ефективності” – це і є ліки, які ми закупили не з Нацпереліку. Але це препарати, які мають ліцензію МОЗу, пройшли експертизу і визнані безпечними й ефективними. І ці препарати є у протоколах лікування пацієнтів. Це не дієтичні добавки, це ліки, які використовують у медичній практиці. Їх закуповували для усіх відділень згідно запитів”, – зазначив Дмитро Борисович.

Медики нарікають, що перевірка впливає на роботу обласної лікарні, бо замість пацієнтів займаються паперовою тяганиною.

“Ми не можемо нормально працювати. Є багато питань, які потрібно вирішувати, а ми усі зайняті цією перевіркою. Ми діємо в рамках закону, впевнені в своїй правоті та діємо в інтересах наших пацієнтів. У середньому за рік ми лікуємо 25-26 тисяч пацієнтів. Цього року ми збільшили їхню кількість, порівняно з минулим роком, на 5 тисяч осіб. У нас з’явилися нові відділення, напрямки. Лікарня активно розвивається. Мабуть, це комусь не дуже подобається? Майже всі лікарні використовують препарати як із Нацпереліку, так і не з нього, інакше пацієнтів доведеться відправляти в аптеку, а НСЗУ каже, що цього робити не можна”, – стверджує Дмитро Домбровський.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.