Новини

Роблять із лаванди олію, мед і прикраси: як власники лавандового поля на Буковині розвивають свій бізнес

Влітку в селі Білівці квітло найбільше в Україні лавандове поле. Його площа – 10 гектарів.

А вже у вересні власники поля Віктор та Ганна ГУЦУЛИ зібрали урожай і переробили з лаванди олію. Виготовляють з неї також мед, свічки та аромабраслети, йдеться в публікації ” “.

Лавандовий мед має цікавий смак

– Упродовж трьох тижнів наше поле було відкрите, доки цвіла лаванда. Коли його закрили, очікували спекотної погоди, щоб зібрати лаванду, адже її потрібно зрізати за високих температур – вище як 30 градусів. І бажано, щоб два-три дні перед цим не було дощу. Тоді олія виходить якіснішою. Через погоду збір розтягнувся на два тижні. Збирали лаванду в кінці липня – на початку серпня, – розповідає Віктор Гуцул.

З усієї лаванди, що зібрали з поля, вийшло 2% олії. Як на перший рік збору, це хороший результат, зазначає Віктор.

– Я задоволений, перероблювання минуло дуже добре. Зараз ми продаємо олію та гідролат у роздріб. Формуємо подарункові набори. У нас є пасіка, тож виготовляємо і лавандовий мед. Він має дуже цікавий смак. Ідея з’явилася випадково. Почали формувати коробочки для продукції, щоб людям було приємніше. подарункові коробки часто купують на подарунки. Ми кладемо туди ефірну олію, гідролат, мед, свічку, саше, аромабраслет. Набори є різні, – каже підприємець.

“Чай діє заспокійливо”

Ганна Гуцул розповідає, що ідея створювати різні речі з лаванди виникла ще під час туристичного сезону. Проте тоді не було часу цим займатися.

– Люди часто підходили й запитували, чи є у нас якась продукція з лаванди. Однак на той момент ми не мали можливості цим займатися. А коли вже закінчився туристичний сезон, вирішили спробувати урізноманітнити продукцію. Мій чоловік займається власне полем та виготовленням олії. А я працюю над створенням подарунків. Кладемо до подарункової коробки ефірну олію та гідролат – це квіткова вода з лаванди, яка залишається після перероблювання лаванди. Це дуже гарний тонік для обличчя, а ще ця вода добре усуває лупу. Потім я почала робити свічки з бджолиного воску з додаванням ефірної олії. Є в коробках і лавандовий мед. Також робимо саше зі сушеної лаванди, такі мішечки різних розмірів. Одна клієнтка підкинула ідею створювати аромабраслети, – каже Ганна.

На такі подарунки є чималий попит, тож подружжя розвиває цю справу: власники планують створювати також чай, мило та крем.

– Ми зараз розробляємо чай із лаванди. Підбираємо смаки, готуємо коробочки й дизайни для них. Також є ідея створювати мило, крем, аромат для ванної кімнати, – каже підприємиця.

Віктор розповідає, що ефірну олію можна використовувати по-різному.

– Лавандову олію добре використовувати для лікування порізів, укусів та опіків. Олія підсушує рани, і вони швидше загоюються. Ми своїй дитині мастили місце опіку, то олія гарно допомогла. Також її добре використовувати в ароматерапії. Можна додати й до чаю, вона має заспокійливий ефект, – каже чоловік.

Допис, поширений “LavandoVA mrija” Лавандове Поле 16 га Буковина (@lavandova_mrija)

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.