Новини

«Ринок і торгівля кардинально змінилися»: чи стало менше на Калинівському ринку підприємців

Комунальне підприємство “Калинівський ринок” пережило і переживає складні часи.

Та, попри все, він продовжує працювати і посідає четверте місце в області зі сплати податків за перше півріччя 2023 року, йдеться у публікації ” “.

Генеральний директор МТК “Калинівський ринок” Олег Гульпак каже, що ринок живе своїм життям в умовах війни. Це непрості часи, бо підприємство дуже гостро реагує на всі процеси, які відбуваються. Основне завдання комунального підприємства та підприємців – вижити у цей складний час.

“Так, у нас є проблеми. Ринок і торгівля на ньому кардинально змінилися. У першому секторі, де так звані “жабки”, торгує дуже мала кількість підприємців. Люди відмовляються від своїх об’єктів. Основні фактори – мала кількість паркомісць, доступність до цих прилавків. Крім того, на мою думку, ці торгові місця замалі. І це ще один фактор, чому вони не прижилися. У другому секторі, де так звана “клітка”, теж непроста ситуація. Там у будні немає багато покупців. Відповідно, продавці теж виходять не кожного дня, а переважно у п’ятницю, суботу, неділю. Подібна ситуація і з весільним рядом, де значно менша торгівля, ніж була. Це був окремий напрямок на території Калинівського ринку. Тепер у них через війну теж змінився ринок. Змінилося все, а, відповідно, і відсоток заробітку. Але як би там не було, на Калинівському ринку досі є найбільше пропозицій різноманітних товарів, і це дозволяє ринку функціонувати”, – зазначає Олег Гульпак.

Цього року МТК “Калинівський ринок” на четвертому місці за сплатою податків. І нам це вдається робити завдяки підприємцям, працівникам Калинівського ринку, які щодня, незважаючи на війну, виходять і працюють. На Калинівському ринку намагаються облаштовувати інфраструктуру.

“Ми відремонтували частину дороги на території ринку, яка була у поганому стані. Витратили на це 1,3 мільйона гривень, не використовуючи бюджетні кошти. Це гроші, які підприємство заробило. Запровадили місяць тому систему автоматичного заїзду на Калинівський ринок. Якщо раніше на заїздах працювали 15 контролерів, то тепер усе автоматизовано”, – каже Олег Гульпак.

На парковках біля ринку встановлено паркомати. Там, де вони є, розрахуватися за паркування можна лише безготівково.

“На одному боці вулиці на парковці встановлено шість паркоматів. Оплата за паркування відбувається лише через них. Але ми змушені були залишити контролерів, поясню чому. Зробили експеримент і забрали контролерів – не доотримали 50% виручки. Люди просто не платять, тому зараз функція контролерів – це допомогти сплатити за паркування. Якби була можливість тут працювати інспекції з паркування, тоді ситуація була б іншою. Але паркомати продовжимо встановлювати на Калинівському ринку вже на парковках на іншому боці дороги”, – пояснив Ігор Гульпак.

За словами Олега Гульпака, на ринку зменшилася кількість підприємців. На це вплинула низка факторів, одні підприємці перейшли в онлайн, інші – виїхали за кордон. Водночас кількість об’єктів залишається незмінною. На ринку як було 9,5 тисячі об’єктів, так і залишається.

План розвитку Калинівського ринку на 2023 рік майже повністю виконаний. На 2024 рік його будуть розробляти спільно із спостережною радою, до якої входять підприємці ринку.

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.