Новини

«Слава Богу, що не ростуть»: на ринках Чернівців значно здешевшали сезонні овочі

Споживчі ціни в Україні у липні 2023 року, порівняно з червнем, в середньому знизилися на 0,6 відсотка. При цьому інфляція в липні, порівняно з червнем, становила нуль відсотків, повідомила Держслужба статистики.

На споживчому ринку в липні ціни на продукти знизилися в середньому на 1,9 відсотка, йдеться в публікації ” “.

Найвідчутніше – на 18,2 відсотка – подешевшали сезонні овочі.

На 7,6-0,4 відсотка знизилися ціни на яйця, різні види вітчизняних крупів, рис, фрукти, сало, соняшникову олію, кисломолочну продукцію.
Водночас на 1,4-0,5 відсотка зросли ціни на м’ясо та м’ясопродукти, цукор, рибу та продукти з риби, безалкогольні напої.

Продавці на ринку “Центральний” у Чернівцях зазначають, що ціни за липень, за їхніми спостереженнями, практично не змінилися.

Подешевшали лише сезонні овочі та фрукти.

– У нас ціни які були, такі й лишилися. І так, слава Богу, що не ростуть. Бо продаж поганий, людей на ринку мало. Щоб щось подешевшало, такого поки не помічала. Все стабільно, – каже жінка, яка торгує крупами.

Підходжу до прилавка з овочами. Цінники на них уже значно нижчі, ніж це було ще місяць тому.

– Помідори, перець, баклажан – все зараз впало у ціні. Десь наполовину навіть. Помідори були 30 гривень за кіло, стали 15-20. Кабачки були по 25 гривень за кіло, стали 10. Морква та цибулька була по 40-45, стали 25 гривень за кілограм. Сезонні овочі таки помітно здешевшали, – каже пані Лідія.

Продавчиня м’ясних продуктів розповідає, що ціни поки що тримаються.

– Не падають, але й не ростуть. Поки що так. Як буде далі, не знаємо. Думаю, протягом місяця матимемо стабільні ціни, – каже пані Людмила.

Що кажуть експерти

Юрій ЛУПЕНКО, директор Інституту аграрної економіки, академік Національної академії аграрних наук:

– Липень виправдав очікування вчених Інституту аграрної економіки щодо зменшення споживчих цін внаслідок надходження продуктів нового врожаю, насамперед овочів. Також підтвердилися наші прогнози про можливе зростання споживчих цін у липні на перероблені та продукти тваринництва у зв’язку із подорожчанням електроенергії й пального Тому подорожчання пального, до речі, уже в серпні може зупинити тенденцію до падіння споживчих цін.

Борис КУШНІРУК, економіст:

– Традиційно протягом липня та серпня ціни на аграрну продукцію залишаються невисокими. А значну частину продукції цього року, як-от огірки, які можна придбати за 15 гривень, чи картоплю, помідори, продають за цінами, нижчими, ніж минулого року. Це пов’язано з гарним урожаєм. Населення в Україні зараз фізично менше, попит менший, експорт проблемний. Тому ціни протягом серпня та вересня не ростимуть.
Олег ПЕНДЗИН, економічний експерт:

– Національний банк нам обіцяє, що ріст цін буде сповільнюватися. Але цей сезонний фактор закінчується у вересні. Якщо вересень буде теплим, то у нас і далі буде достатньо велика пропозиція на ринку продовольства, зокрема сезонних овочів і фруктів. Але вже наприкінці вересня – на початку жовтня традиційно ціни поповзуть догори.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.