Від початку деклараційної кампанії 2021 року вже подано 458 декларацій.
Про це повідомив на пресконференції начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак, пише molbuk.ua.
Деклараційна кампанія розпочалася 1 січня і триватиме до 1 травня.
“На цей час вже надійшло 458 декларацій, задекларовано доходів у розмірі майже 13 мільйонів гривень. І нараховано та отримано податку на доходи фізичних осіб у розмірі 357 тисяч гривень і військового збору у розмірі 95,7 тисяч гривень. З позиції 2020 року в нас була хороша деклараційна кампанія, було подано багато декларації. І хотілось би, що в цьому році буковинці віднеслися свідомо до свого конституційного права скористатися подачею декларації і спалатити зі свого доходу податок на доходи фізичних осіб та військовий збір”, – зазначив Віталій Шпак.
Він також наголосив, що у зв’язку з карантином податкова служба просить буковинців подавати звітність в електронному вигляді.
Для того, щоб скористатися такою послугою, потрібно отримати електронний страховий підпис та зареєструватися в електронному кабінеті.
Якщо людина не користується цією послугою, вона може подати декларацію в центр обслуговування платників подактів на паперових носіях та отримати кваліфіковані відповіді на всі запитання.
Якщо людина користується послугами пошти, вона зобов’язана подавати декларації і всі додатки не пізніше ніж за 5 робочих днів до закінчення деклараційної кампанії.
“Якщо особа подає декларацію невчасно, вона має право її подати, але з урахуванням штрафних санкцій. У разі неподачі до 1 вересня декларації, ми самостійно визначаємо ваші доходи, нараховуємо податок на доходи фізичних осіб, військовий збір з урахуванням фінансових санкцій. І після формування податкового повідомлення-рішення направляємо вам його і ви зобов’язані сплатити цей податок”, – пояснює Віталій Шпак.
Він також нагадав, які доходи люди мають декларувати.
“Перш за все люди мають декларувати доходи отримані від здачі в оренду, лізинг чи суборенду рухомого та не рухомого майна, від продажу майна, вирощеної сільськогосподарської продукції, від продажу цінний паперів та корпоративних прав, дохід від інвестиційного прибутку, дохід у вигляді спадщини чи дарування”, – зазначає