Новини

У Чернівцях заборонили публічне використання російськомовного культурного продукту

Чернівецька міська рада ухвалила рішення про заборону публічного використання російськомовного культурного продукту на території Чернівецької громади.

Відповідне рішення ухвалили депутати на сесії міськради сьогодні, 27 липня, пише molbuk.ua

Проєкт “Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Чернівецької міської територіальної громади” підтримав 31 депутат. Щоправда, з правками комісії – заборонити також публічне використання білоруської, іранської та іншої мов держав, які підтримують ворожу політику проти України.

“Цей проєкт має стати поштовхом, щоб інші міста теж такі рішення ухвалювали, і відповідно щоби це потім лягло в основу інших законодавчих ініціатив, які потім закріпляться на державному рівні. Ми – друге місто після Києва, яке ухвалює таке рішення”, – зазначив автор проєкту Тарас Прокоп, депутат від “ЄА”, який зараз служить в ЗСУ.

“Ми маємо боронити Україну і в тилу. У тому числі й нашу культуру, основою якої є мова. Ми не повинні допускати, щоби на публіці лунала російська.Коли перебуваємо в окопах, дуже важко зорієнтуватися, якщо лунає ворожа мова. Не розумієш: перед тобою свій чи ворог. Тому спонукаємо всіх розмовляти рідною мовою. Адже росіяни нашої мови не знають”, – сказав Тарас Прокоп.

Рішення пропонує “запровадити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту (культурні блага і культурні цінності, що створені та/або використовуються за допомогою російської мови) в будь-яких формах на території Чернівецької міської територіальної громади до моменту впровадження російською федерацією або її правонаступниками політики реабілітації за військові злочини та виплати всіх репарацій за завдану шкоду нашій державі”.

Також передбачається проведення курсів української мови для нацменшин.

Тепер, після ухвалення рішення у мерії мають упродовж місяця сповістити про це всі комунальні підприємства, установи та організації, та всіх фізичних і юридичних осіб.

Як відомо, 13 липня Київська міськрада наклала мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту, зокрема книжок, аудіовізуальних творів і музичних записів.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.