Сучасні методи репродуктивної медицини дозволяють багатьом бездітним парам стати щасливими батьками. Для цього використовуються різні новітні технології, які підбираються в індивідуальному порядку згідно з наявними показаннями та протипоказаннями. Серед них найбільш часто для лікування безпліддя застосовується екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) та внутрішньоматкова інсемінація (ВМІ). Ці методи, на перший погляд, схожі, але насправді між ними є суттєві відмінності.
Головні особливості ВМІ та ЕКЗ
Внутрішньоматкова інсемінація являє собою введення сперматозоїдів безпосередньо в шийку матки, тому цей метод, так само як і ЕКЗ, належить до штучного запліднення. Процедуру ВМІ проводять у випадку, якщо в шийці матки присутній густий слиз, через який не можуть пройти сперматозоїди. Також показанням вважається запалення вагіни, недостатня якість сперми, відсутність у жінки статевого партнера. Більше про ВМІ можна дізнатись за посиланням https://feskov.ua/uk/services/likuvannya-bezpliddya/vnutrishnomatkova-inseminatsiya.
Екстракорпоральне запліднення дозволяє провести запліднення яйцеклітини відібраними сперматозоїдами в лабораторних умовах. Далі деякий час проходить для розвитку ембріона, який у потрібні терміни переноситься в матку майбутньої матері. В результаті настає довгоочікувана вагітність, яка проходить під ретельним наглядом лікаря.
Головні відмінності ВМІ та ЕКЗ
Попри те, що обидві процедури належать до штучних методів запліднення, між ними є суттєві відмінності. Знати про них потрібно, якщо приходиться визначитись з методом лікування безпліддя. Відрізняє ВМІ від ЕКЗ таке:
Місце зустрічі статевих клітин. Вище згадувалось, що при ВМІ чоловічі статеві клітини переносяться в матку, хоча іноді проводять перенесення в фаллопієві труби. Цей метод вважається максимально природним, хоча проконтролювати процес запліднення в такому випадку неможливо. У випадку з ЕКЗ процедура виконується в лабораторії, під наглядом спеціаліста.
Підготовка до процедури. При ВМІ жінка проходить загальні обстеження, після чого проводиться необхідна маніпуляція з введення сперміїв в матку. До ЕКЗ готовляться більш ретельно, зокрема виконують гормонотерапію з метою отримання максимально якісних яйцеклітин. Це підвищує шанси на отримання ембріонів та їхню успішну пересадку в матку.
Кількість вагітностей. При ВМІ здебільшого розвивається одноплідна вагітність, тоді як при ЕКЗ ймовірність отримання багатоплідної вагітності значно вища. Подібне пов’язане з тим, що можуть переносити в матку два та більше ембріонів з метою підвищення шансу на вагітність.
Можливість провести генетичне дослідження ембріона. Ця процедура може застосовуватись тільки при ЕКЗ, оскільки метод надає доступ до зародка. При ВМІ подібне обстеження не проводиться, тому виконується плановий скринінг під час вагітності.
Таким чином, є випадки, коли більше підходить ВМІ, а є показання тільки до ЕКЗ. Підібрати оптимальний метод лікування безпліддя допоможе репродуктолог.
–>