Серцево-судинні захворювання в Україні є однією з найголовніших причин передчасної смерті. 68% випадків смерті відбуваються саме через хвороби серця. Рання діагностика допомагає уникнути серйозних ускладнень.
Як розповіли в НСЗУ, деякі обстеження серця для українців є доступними та безплатними. Про це йдеться в публікації на сторінці Facebook.
Медики відзначили, що дослідження серцево-судинної системи, електрокардіограма та аналіз крові на холестерин закладені в гарантійний пакет первинної ланки.
“Симптомами проблем з серцем є біль і неприємні відчуття в області грудини, задишка, набряки, запаморочення, головний біль, порушення ритму або частоти серцевих скорочень”, – нагадують медики.
Після ретельної діагностики пацієнта сімейні лікарі можуть виписати рецепт на препарати, які входять в програму “Доступні ліки”. Зараз у цій програмі налічується вже 219 препаратів.
“При необхідності сімейний лікар виписує електронне направлення до кардіолога, а також на проведення додаткових досліджень і аналізів, наприклад, УЗД серця. Ці медичні послуги для пацієнта також є безплатними”, – додали в НСЗУ.
Які послуги для пацієнтів з інфарктом або інсультом безплатні:
діагностика (КТ, МРТ, ангіографія, екстрені лабораторні дослідження)
проведення тромболітичної терапії (при інсульті),
стентування (при інфаркті),
цілодобовий моніторинг в реанімації,
медична реабілітація в гострому періоді,
ліки Національного переліку основних лікарських засобів і витратні матеріали,
ліки та медичні засоби, які закуповуються централізовано за кошти державного бюджету (наприклад, стенти),
харчування в стаціонарі.