Новини

Лікар з Чернівців розповів, коли приймати калій йодид та до яких побічних ефектів він може призвести

Калій йодид варто приймати тільки після офіційного оповіщення місцевої виконавчої влади та ДСНС через засоби масової інформації.

Коли оптимально приймати калій йодид та до яких наслідків це може призвести, розповів чернівецький лікар-хірург вищої категорії хірургічного підрозділу ОКНП “Чернівецька обласна клінічна лікарня”, кандидат медичних наук, доцент кафедри хірургії №1 БДМУ, член Асоціації ендокринологів Буковини Олександр Білоокий.

“При аваріях на ядерних об’єктах одним з перших в атмосферу виділятися радіоактивний йод. При надходженні в організм він вибірково накопичується в щитоподібній залозі і спричиняє її опромінення й ураження. У результаті може призвести до раку щитоподібної. Єдиний препарат для ефективного запобігання радіаційному ураженню щитоподібної залози містить калій йодид. Одноразовий прийом потрібної кількості йодиду калію в потрібний час, може допомогти заблокувати щитоподібну залозу від поглинання радіоактивного йоду: вона поглинає калій йодид, і вже не має місця для радіоактивного йоду, оскільки запас йоду в організмі вже заповнений”, – каже О. Білоокий.

Проте без підстав калій йодид приймати не можна.

“У жодному разі не можна приймати калій йодид без належних на те підстав. За рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я, приймати потрібну дозу калію йодиду потрібно тільки після офіційного оповіщення! Таке оповіщення проводиться місцевими органами виконавчої влади та ДСНС через засоби масової інформації. Оптимально прийняти препарат після оповіщення за 6 і менше годин до надходження радіоактивної хмари, проте калій йодид залишається ефективним одночасно з надходженням “хмари” та через 6 годин після нього. Не рекомендовано приймати препарат через 24 годин після надходження хмари”, – говорить лікар.

До побічних ефектів яких може спричинити неконтрольований прийом стабільного йоду відносять:

🔴гіперфункцію щитоподібної залози;
🔴зниження функції щитоподібної залози (гіпотиреоз), небезпечний зниженням частоти пульсу, артеріального тиску;
🔴зоб – збільшення розмірів щитоподібної залози;
🔴втрата маси тіла;
🔴висипання на шкірі;
🔴запалення слинних залоз із набряком та болем, частковою втратою смаку та сухістю у роті;
🔴шлунково-кишкові розлади – нудоту, діарею;
серйозні алергічні реакції – лихоманку і болі в суглобах, набряк частин тіла (обличчя, губ, язика, горла, рук або ніг), проблеми з диханням, ковтанням або вимовою; хрипи або задишку;
🔴розлади серцево-судинної системи: порушення серцевого ритму, тахікардію, фібріляцію передсердь;
🔴розлади нервової системи: збудження, тремтіння, тремор рук.

Раніше повідомлялося, що в МОЗ пояснили українцям, що має бути в аптечці на випадок ядерної аварії.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.