Новини

Стало відомо, коли на Буковині відкриють музей-садибу поетеси Анни Дущак

На Буковині до Дня Незалежності відкриють музей-садибу відомої поетеси Анни Дущак.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Великокучурівської сільської територіальної громади.

Музей буде влаштовано в будинку, де колись жила поетеса.

“Раді повідомити вам про те, що до Дня Незалежності України заплановано офіційне відкриття музею-садиби Анни Дущак, що знаходиться за адресою: село Тисовець, вулиця А. Дущак, 22. Музей-садиба знаходитиметься в хатині, де народилась і жила талановита й мужня жінка – Анна Дущак. На даний час проведена реконструкція будинку та готується експозиція в кімнатах, щоб поціновувачі її таланту мали повну картину життя і творчості нашої землячки”, – йдеться в повідомленні.

Також у громаді закликають поділитися предметами побуту, фото, відеозаписами, які були актуальними в період життя поетеси.

Довідка

Народилась Анна Дущак 15 жовтня 1959 року у селі Тисовець, Сторожинецького району Чернівецької області в сім’ї селян. Вчилась у Тисовецькій середній школі. У 1975 році, будучи шістнадцятирічною, важко захворіла. Неправильний діагноз медиків та лікування призвели до нерухомості суглобів, з того часу була прикута до ліжка.

Розрадою Анни Кирилівни стала поетична творчість і вона була авторкою збірок поезій, а також новел. Перша публікація віршів її була у районній газеті у 1988 році. У 1990 році в Чернівцях відбувся перший творчий вечір Анни Дущак. За кошти, зібрані на благодійному концерті, було видано її першу книжку поезій — “Дивоквіт любові” (1992).

Вірші поетеси друкувалися в канадських журналах: Нові дні, Промінь, Новий шлях, австралійському часописі — Наше слово, газеті — Вільна думка. Вірші, перекладені англійською та італійською мовою, друкувалися в періодичних виданнях США, Канади (журнал Жіночий світ), Австрії, Італії. Частина віршів стала піснями. Музику до віршів писали такі композитори: Мар’ян Гаденко, Леонід Затуловський, Ярослав Злонкевич, Ігор Мисько, Микола Сафонов, Віталій Свирид, Кузьма Смаль, Віктор Рурак.

Поезії присвячені рідному краю, видатним людям, знайомим, близьким і друзям. У них ідеться про важку долю авторки, вона задумується над сенсом людського буття, виступає проти жорстокого ставлення до оточуючого нас середовища і природи. Понад сотні її творів покладено на музику.

Померла 17 лютого 2010 року, а похорони пройшли 19 лютого.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.