Ціни на хліб в Україні внаслідок підриву Каховської ГЕС не зміняться, хоча внаслідок емоційної реакції на катастрофу відбувся спекулятивний стрибок цін на зерно.
Про це розповів економіст Сергій Фурса у сюжеті програми “Сніданок з 1+1”.
У сюжеті зазначається, що за даними Української універсальної біржі, у країні подорожчало зерно, а найбільше – соя та пшениця. На ціну вплинули декілька факторів. Так, ЄС побоюється дефіциту збіжжя через суху та спекотну погоду у Франції та Німеччині. Ще одна причина – продовження заборони на постачання агропродукції з України.
Найбільш імпульсивно на ціну українського зерна вплинув підрив росіянами Каховської ГЕС, внаслідок чого вода затопила велику територію півдня України.
“Це був просто спекулятивний стрибок в один день, це була емоційна реакція на невідому велику подію, вплив якої важко було оцінити”, – пояснив Фурса.
Найбільше за тиждень (майже на 2%) зросла вартість фуражної пшениці, з якої виготовляють корм для тварин. Здорожчало і зерно, з якого виготовляють борошно для хліба. Так, вартість пшениці третього класу зросла на близько 0,5%, а от пшениця другого класу подешевшала.
Однак за кілька днів ціни на пшеницю повернулися до попереднього рівня. Фурса зазначив, що на вартість хліба в Україні це ніяк не вплине.
“Ціни врівноважилися, і насправді вибух на греблі Каховської ГЕС жодним чином не вплине на ціну хліба. Впливає інфляційна динаміка. Зараз ми побачимо сповільнення інфляції, тобто ціни зростають, але помірніше, ніж зростали минулого року”, – розповів економіст.
Аналітики аграрного ринку кажуть, що українці зараз не відчувають коливання цін на зерно. Підрив Каховської ГЕС також не вплине на подорожчання збіжжя, яке експортується з України. Усе тому, що порти у підтопленому регіоні не залучені до роботи “зернового коридору”. Зростання цін на зерно вже зупинилося, і його вартість поступово знижуватиметься.
” ”
–>