Головна користь від підгортання — розвиток якомога більшої кількості пагонів, на яких утворюються бульби. Якщо зробити його не правильно, врожай буде мізерним.
Дві головні помилки при підгортанні картоплі
Форма рядка з картоплею після підгортання має нагадувати квадрат, а не такий розповсюджений конус, що наближається до трапеції. Верх вузького рядка швидко пересихає, що не сприяє інтенсивному розвитку рослини.
Важливо, щоб стебла картоплі щільно трималися у землі. Мала кількість ґрунту біля основи стебла не дає йому розвиватися та утворювати додаткові пагони для бульби, які називають столони.
Які три основні умови обов’язково необхідно враховувати при висаджуванні та підгортанні картоплі
Ґрунт обов’язково має бути пухким. Ні в якому разі не можна засипати картоплю грудками. В умовах відсутності дощів, вони заважають рослині активно розвиватися.
Якщо картоплі не вистачає вологи, вона не випускає столони, на яких розвиваються бульби.
Несвоєчасно висаджена картопля не встигне випустити максимальну кількість столонів для бульб.
Коли потрібно здійснювати перше підгортання картоплі
Перше підгортання проводиться після появи сходів. Через кілька тижнів після нього, обов’язково до цвітіння, проводиться друге підгортання.
У випадках, коли кущі картоплі погано тримають форму, а бульби виглядають з-під землі, можна проводити додаткові підгортання.
Рядки картоплі мають бути широкими, а поглиблення між ними не дуже глибокими.
Яку картоплю не потрібно підгортати
Ранньостиглі сорти картоплі, наприклад, такі як сорокаденна, не потребують підгортання. Така картопля дуже швидко розростається та дає врожай, а підгортання лише пригальмує цей процес.
” ”
–>