Новини

Через війну в Україні перевели Годинник Судного дня

Вчені пересунули стрілку символічного Годинника Судного дня на 10 секунд вперед. Тепер до кінця світу лишається 90 секунд.

Про це повідомив заснований Альбертом Ейнштейном американський журнал Bulletin of the Atomic Scientists (“Вісник вчених-атомників”).

Повідомляється, що так близько до глобальної катастрофи людство ще не наближалося.

Основною причиною переведення годинника вчена рада журналу називає напад Росії на Україну і загрозу ядерної війни, яку він несе. Серед інших причин – зміна клімату, біологічні явища та зловживання технологіями.

“Найгірше те, що ледь завуальовані погрози Росії застосувати ядерну зброю нагадують світові, що ескалація конфлікту – випадкова, навмисна обо через прорахунок – є страшним ризиком. Можливість того, що конфлікт може вийти з-під чийогось контролю, залишається високою”, – йдеться у повідомленні.

Починаючи з 2019 року стрілки Годинника Судного дня пересунулись на 30 секунд вперед. Тоді на них було 2 хвилини до кінця світу.

Що відомо про Годинник Судного дня:

Проєкт Годинник Судного дня (англ. Doomsday Clock) з 1947 року веде американський журнал Bulletin of the Atomic Scientists. Годинник показує символічний час, що відокремлює людство від дня глобальної рукотворної катастрофи (час до півночі). Рішення про переведення стрілок приймає рада директорів журналу і залучених експертів, у тому числі 18 лауреатів Нобелівської премії. Годинник міститься у Чикаго.

За увесь час ведення подібних вимірів з 1947 року Годинник Судного дня переводився 25 разів, останній раз (24 січня 2023 року) стрілки встановлено на 23:58:30.

Годинник судного дня — це багато речей одночасно: це метафора, це логотип, це бренд і це один із найбільш впізнаваних символів за останні 100 років. Він проникл не лише в медіаландшафт, але й у саму культуру. Годинник Судного дня з’являється в романах Стівена Кінга та Пірса Ентоні, піснях The Who і The Clash, а також коміксах, як-от Watchmen і Stormwatch.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.