Новини

Не дотримуються графіку: у Чернівцях будуть розривати договори з проблемними маршрутками

У Чернівцях з недобросовісними перевізниками будуть розривати договори і такі преценденти уже є. Ще з одним перевізникмо вирішують питання.

Про це molbuk.ua розповів заступник міського голови Ігор Крохмаль.

У Чернівцях розірвали договір із приватним перевізником “Нов-Трас-Авто”, який обслуговував маршрут №22 “Університет – Старожучківський шлях”. Це зробили через невиконання умов договору, відсутність машин на маршруті, скарги містян.

У міськраді повідомляють, що розірвання договору очікує на усіх недобросовісних перевізників. Водночас констатують, що проблемних є досить багато.

“Усі маршрути, крім №5, 11, 12, є проблемними. Водії не дотримуються графіка, немає належної кількості машин. І пасажири на це скаржаться, – розповідає Ігор Крохмаль.

У міській раді вважають, що такі проблеми виникли через попередні конкурси.

“Раніше на конкурсі розігрувалися маршрути – прибутковий та нерентабельний. Але законодавством це було неврегульовано, тому перевізники часто вчиняли хитро: вони забирали на обслуговування вигідний маршрут, а від нерентабельного відмовлялися через місяць. Зараз же маршрути, які нібито є нерентабельними, ми вивчаємо, намагаємося змінювати, а на конкурс подаємо маршрути по одному”, – пояснив Ігор Крохмаль.

Наразі у міськраді вивчають питання маршруту №10А. Перевізник “Багіра” самовільно скасував половину рейсів, а в неділю машини взагалі не виходять на маршрут.

“Ми будемо з’ясовувати з перевізником, чому так сталося. Такого обслуговування немає бути. Але до таких проблем призводить монополія приватних перевізників. У Вінниці й Тернополі, наприклад, 85% громадського становить комунальний транспорт, в Івано-Франківську — взагалі 90%! Чернівці ж поки що не мають можливості закупити комунальний громадський транспорт через війну. Але ЧТУ вже обслуговує маршрути №8, 15, і на них немає жодних скарг. Якщо проблема із маршрутом №10А не вирішиться, розірвемо договір із перевізником і цей маршрут передамо ЧТУ”, – сказав Ігор Крохмаль.

За словами посадовця, на перевізників не впливають штрафи.

“Департамент транспорту оформив на перевізників штрафів на 60 тисяч гривень, вони їх сплатили. Але штраф становить 850 гривень, тож це не дуже лякає перевізників. Навіть перевізник, який обслуговує маршрут №10А, неодноразово сплачував штраф, але це не розв’язало проблему”, – зазначив Ігор Крохмаль.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.