Новини

У США назвали найкращу вакцину проти коронавірусу, яка рятує від госпіталізації

Вакцина Spikevax проти COVID-19 виробництва компанії Moderna найкраще захищає від госпіталізації через коронавірус. Препарат випередив вакцини Pfizer і Johnson & Johnson.

Про це йдеться в дослідженні Центру щодо контролю і профілактики захворювань США (CDC), передає The Hill.

Водночас наголошується, що всі три вакцини забезпечують “істотний захист” від хвороби.

Дослідники підрахували, що ефективність вакцини Moderna проти госпіталізації склала 93%, Pfizer-BioNTech і Johnson & Johnson – 88% і 71% відповідно.

У дослідженні взяли участь більш ніж 3600 дорослих осіб, які були госпіталізовані в 21 лікарню США в 18 штатах у період з 11 березня по 15 серпня. З них 1682 отримали позитивні результати тесту на COVID-19, а інші вважалися контрольними. Люди з ослабленим імунітетом у дослідження не включалися.

Більшість учасників – 64% були вакциновані. Майже 13% були повністю щеплені вакциною Moderna, 20% отримали Pfizer і 3,1% – Johnson & Johnson. Ефективність вакцини серед реципієнтів Moderna досягла 93% в період від 14 до 120 днів після другої дози і трохи знизилася до 92% приблизно через чотири місяці.

Вчені пояснили, що очевидна краща ефективність Moderna може бути пов’язана з більш високим вмістом мРНК у вакцині або різницею між часовими інтервалами між дозами. Одержувачі Moderna отримують другу дозу через чотири тижні, а одержувачі Pfizer-BioNTech – через три тижні.

Дослідники також проаналізували рівні антитіл у 100 здорових добровольців у трьох лікарнях через два-шість тижнів після вакцинації і виявили, що рівень антитіл проти RBD вищий у вакцині Moderna, ніж у двох інших препаратах.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.