Новини

У музеї Чернівців триває виставка-спомин творів Ореста Криворучка – фото

У Чернівецькому художньому музеї триває виставка-спомин пам’яті заслуженого художника України Ореста Івановича Криворучка (1942-2021).

Про це повідомляє завідувачка відділу науково-освітньої роботи музею Лариса Курущак, пише molbuk.ua

До експозиції увійшли понад 50 графічних і живописних робіт, які зберігаються у фондах музею.

“Величезний творчий спадок Ореста Криворучка вражає не лише кількістю, а й широким тематичним діапазоном, розмаїттям технік виконання робіт, які можна впізнати за технічною майстерністю та довершеністю мистецького втілення думки. Мова композицій багата на метафори, має багато шарів для переосмислення. Твори митця завжди є окрасою будь-якої виставки”, – зазначає Лариса Курущак.

Потяг до рельєфності присутній у винайденій майстром техніці глибокого друку – інкорелі, в якій ніби поєдналися скульптура й живопис. Більшість графічних творів художника виконані саме цією технікою.

“У доробку Ореста Криворучка можна віднайти всі типи книжкових знаків. Екслібриси створені в найрізноманітніших техніках, класичних або модерних за стильовим вирішенням, проте завжди майстерних і вишуканих. Одним із улюблених різновидів для художника є літературний екслібрис – з образами письменників та їх літературних персонажів Тонке відчуття стилістики дозволяє йому створювати знаки, в яких зберігається дух певної епохи. Постійно звертаючись до образів славетних діячів, майстерно втілюючи їх на папері чи полотні, митець сам став знаковою постаттю буковинського краю”, – зазначає Лариса Курущак.

9 травня Оресту Криворучку виповнилося би 79 років. Проте 26 березня після тривалої хвороби митця не стало.

Довідково:
Орест Криворучко (9 травня 1942, Чернівці – 26 березня 2021, Чернівці) – заслужений художник України (2005), активний член Українського геральдичного товариства (з 1994), живописець, графік, майстер художньої фотографії. Орест Криворучко протягом 1956-1959 років навчався у Чернівецькому художньо-ремісничому училищі №5; з 1967 по 1972 роки на відділенні промислової графіки Московського вищого художньо-промислового училища (колишнє Строганівське).

Подальша його творча діяльність пов’язана з роботою у галузях станкової та книжкової графіки, театрального плаката. Експериментуючи, винайшов власну техніку глибокого друку, використовує об’єм і колір у гравюрі. Учасник всеукраїнських і всесоюзних, мистецьких виставок від 1973 року. Біля десяти персональних виставок відбулось у Чернівцях та не менше в інших містах України та за кордоном. Біля 150 робіт зберігаються у Чернівецькому художньому музеї, з них 7 композицій можна оглянути в постійній експозиції.

Виставка експонуватиметься до 12 травня.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.