Запорука гарного самопочуття – правильне, збалансоване харчування. Сніданок, обід, вечеря – цей оптимальний розпорядок недарма був обраний нашими предками. Важливо не тільки його дотримуватися, а й правильно складати кожен прийом їжі за компонентами та калорійністю.
Зекономити час на готованні, але при цьому отримати смачний збалансований обід чи вечерю допоможуть свіжі салати Новус, а доставка замовлень з novus.online позбавить від необхідності витрачати час та гроші на виїзд в магазин чи ресторан.
Якою має бути вечеря?
Коли не встигли поїсти нормально жодного разу за весь день, ви надолужуєте втрачене за вечерю. На ранок ви прокидаєтеся з болем у шлунку, набряками й зовсім без сил. Правильно розподілений денний калораж та легка вечеря позбавить вас від цих проблем.
Дієтологи наголошують, що останній прийом їжі має бути не пізніше ніж за 3 години до сну. Пити рідину перед сном не варто – на ранок можуть бути набряки, та й нічні походеньки до туалету також не виключення. Тому склянка теплої води чи заспокійливого чаю за 2 години до сну і не пізніше допоможуть міцно спати і прокинутися бадьорим.
Вибір продуктів на вечерю
Вибір їжі на вечерю залежить від ряду факторів, таких як ваші дієтичні потреби, фізична активність, особисті уподобання та інші індивідуальні бажання. Однак деякі загальні поради можуть допомогти вам зробити здоровий вибір:
Білки – курятину, рибу, яйця, нут. Вони допоможуть вгамувати почуття голоду та сприятимуть регенерації тканин. Овочі та зелень для забезпечення організму вітамінами, мінералами та антиоксидантами. Вони також містять корисні волокна, які важливі для хорошої роботи кишківника та дають почуття ситості.
Складні вуглеводи – цільнозерновий хліб та крупи для енергії на наступний день.
Корисні жири – авокадо, оливкову олію, насіння чіа. Вони корисні для серця та загального здоров’я.
Стежте за кількістю оброблених продуктів та хімічних добавок в раціоні, оскільки вони містять велику кількість цукру, солі та трансжирів. Загалом важливо слухати своє тіло й обирати їжу, яка вам добре підходить. Якщо у вас є конкретні дієтичні або медичні обмеження, краще проконсультуватися з сімейним лікарем чи дієтологом.
–>