Новини

Чернівецька міськрада може припинити співпрацю з Укрексімбанком – доки не звільнять Мецгера

Депутат Чернівецької міськради та екс-мер Чернівців Олексій Каспрук ініціює прийняття Чернівецькою міською радою рішення про припинення будь-якої співпраці з публічним акціонерним товариством “Державний експортно-імпортний банк України”.

Про це Олексій Каспрук повідомив на своїй фб-сторінці, пише molbuk.ua

Каспрук пропонує припинити співпрацю з “Укрексимбанком” до моменту звільнення Євгена Мецгера з посади керівника цієї державної установи, притягнення до відповідальності його та усіх причетних співробітників банку до нападу на журналістів та замаху на свободу слова.

“Напад глави державного ′′Укрексимбанку′′ Євгена Мецгера та його співробітників на журналістів під час виконання ними професійних обов’язків – це кримінальний злочин, наступ на свободу слова. Винні у цих діях мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності. Реакція Президента Володимир Зеленський, як Гаранта Конституції України та конституційних прав громадян, на цю ситуацію має бути миттєвою та жорсткою. Оцінку цьому злочину, вседозволеності в стінах державної установи мають дати Верховна Рада, офіс Генерального прокурора, Нацполіція, журналістська спільнота. Якщо Наглядова рада Укрексімбанку залишиться “занепокоєною”, то Уряд повинен припинити повноваження членів ради, які не стоять на захисті найвищих цінностей українського народу”, – написав Каспрук, додавши, що ініціює прийняття Чернівецькою міськрадою відповідного рішення.

Що відомо про напад на журналістів

Четвертого вересня на журналістів “Схем” скоїли напад у державному “Укрексімбанку” під час запису інтерв’ю із головою правління цієї фінустанови Євгеном Мецгером прямо у його кабінеті.

Мецгеру не сподобалось одне із запитань журналіста-розслідувача Кирила Овсяного, після чого він наказав охороні “забрати камери” та “дістати із них касети”. Співробітники банку застосували фізичну силу до оператора “Схем” Олександра Мазура, відібрали у нього дві камери, забрали картки, на які здійснювався запис та видалили записане відео. Про це повідомила керівниця програми розслідувань “Схеми” Наталка Седлецька.

Журналіст Кирило Овсяний під час заздалегідь запланованого інтерв’ю поставив запитання керівнику державного банку, щоб отримати його позицію для розслідування, публікація якого запланована на один з найближчих випусків програми “Схеми” (проєкт Радіо Свобода на телеканалі UA:Перший).

Євгену Мецгеру не сподобалось запитання журналіста, після чого охоронці спробували зупинити запис на одній з камер Радіо Свобода, “скрутили” оператора, відібрали у нього флешку із записаним відео з другої камери, та винесли усю техніку з кабінету на годину.

Весь цей час знімальна група залишалась заблокована у кабінеті голови правління банку у його присутності. У кабінеті, окрім самого Мецгера, також був присутній директор департаменту інформаційної політики “Укрексімбанку” Володимир Пікалов, охоронець та ще один працівник банку, який застосував фізичну силу до оператора “Схем”.

Вони оглянули одяг оператора на предмет наявності інших записувальних пристроїв та із погрозами забороняли знімати події на телефон. Оператору та журналісту фізично перешкоджали залишати приміщення.

Через годину знімальній групі повернули техніку, але відео усього інтерв’ю та самого нападу було видалене.

Журналіст зміг записати те, що відбувалось, на аудіо.

“Ігоре, забирай у них камери! Виставте їх (камери – ред.) за двері. І ось цю теж. Касети повитягуйте”, – чутно на записі голос голови правління “Укрексімбанку” Євгена Мецгера, який звертається до підлеглих.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.