Новини

Як вибрати бензопилу для будинку та дачі*

В процесі вибору між бензопилою і електропилкою варто пам’ятати, що бензопила має ряд незаперечних переваг. У їх числі більш тривала робота без перегріву, можливість продовжувати роботу інструментом під дощем, а також відсутність прив’язки до джерела електроживлення.

Потужність бензопили

Кожен, хто стикається з вибором бензопили, перш за все, повинен знати про базову класифікацію інструменту щодо сфери застосування. На прикладі цього поділу досить просто показати відмінність побутового інструменту від інших за рахунок базової характеристики – потужності пристрою. У розрізі функціоналу бензопили, потужність визначає здатність пили протягати ланцюг через розпил – це безпосередньо впливає і на швидкість різу, а також на глибину розпилу.

Професійні бензопили використовуються в промисловості для оброблення деревини. Як правило, їх потужність складає 3-6 кВт. Це максимально ефективний інструмент, вартість якого виправдовується в розрізі професійної діяльності.

Напівпрофесійні бензопили розроблені під менш серйозні навантаження. Застосовуються в будівництві, деревообробній промисловості. Такий інструмент буде також необхідний для всіх, хто вирішив обзавестися господарським будівництвом або регулярно заготовлює дрова, щоб опалювати приватний будинок. Оптимальна потужність такої бензопили складає 2,5 кВт.

Побутові бензопили будуть актуальні для розпилу дощок, заготівлі дров, періодичних будівельно-ремонтних робіт. Потужність такого інструменту в межах 1,5-2 кВт, адже робота даним типом пили передбачається періодична.

Також не варто забувати про такий важливий параметр, як вага інструменту. Точніше візьміть до уваги оптимальне співвідношення потужності бензопили і її ваги. Тут все буде залежати від індивідуальних переваг і вашого досвіду.

Безпека в процесі роботи

Для того, щоб працювати бензопилою було більш комфортно і безпечно, слід звертати увагу на наявність захисту.

Захист від зворотного удару. В процесі роботи бензопилою, ви можете зіткнутися з таким явищем, як зворотний удар. Так називають раптовий відскік пили в бік оператора. Найчастіше, зворотний удар трапляється, коли на деревину потрапляє самий кінець шини. Вивчаючи опис різних моделей, обов’язково зверніть увагу на те, чи присутній захист від цього явища.

Антивібраційний захист. При роботі потужною бензопилою виникають значні вібраційні коливання, що передаються на руки майстра. Від цього може погіршуватися не тільки чистота різання, але загальне самопочуття оператора. Тому, якщо пилкою ви плануєте працювати регулярно, краще віддати перевагу моделі з антивібраційним захистом.

З урахуванням сучасних тенденцій виробництва, антивібраційну систему можна зустріти в бензопилах професійного і напівпрофесійного призначення, в той час як в моделях побутового призначення вона відсутня. Це пояснюється тим, що побутові пилки не розраховані на тривалі роботи.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.