Новини

Михайлове диво 2021: дата та історія свята, про що моляться святому

Вересень примітний кількома великими церковними святами. Зовсім скоро ми відзначимо Різдво Пресвятої Богородиці, а до цього відсвяткуємо Михайлове чудо.

Це свято встановлено на честь архангела Михаїла і чудес, які відбулися в побудованому на його честь храмі.

Архангел Михаїл – один з найбільш шанованих святих в православ’ї. Вважається, що саме він охороняє ворота раю і зустрічає душі грішників.

Михайлове диво 2021: коли відзначається

Свято Михайлове диво православні відзначають 19 вересня. У 2021 році цей день випадає на неділю. Це дуже зручно, адже в таке свято не можна працювати.

Михайлове чудо: історія свята

19 вересня християни згадують диво, яке створив святий. В античному місті Хонех архангел Михаїл зустрів німу дівчинку і її батька. Він дав їй попити води з цілющого джерела, і дівчинка чудесним чином отримала голос. На знак подяки її батько побудував поблизу джерела храм на честь архангела Михаїла.

Друге диво пов’язане з порятунком храму. У IV столітті храм архангела Михаїла хотіли зруйнувати язичники. Вони з’єднали гірські річки і направили потік на священне місце. Служитель храму Архип почав молитися архангелу, і той з’явився. Ударом меча Михаїл створив ущелину біля церкви, і вся вода витекла туди.

Про що моляться архангелу Михаїлу

Архангел Михаїл вважається найбільш видатним цілителем. Йому моляться про лікування лихоманки, важких хвороб, безпліддя. Молитву вимовляють біля ікони архангела. Якщо вдома такої немає – можна знайти її в церкві. Слова молитви:

Великий Архістратиг Божий, Михайло, переможець демонів, переможи і розтрощи всіх ворогів моїх видимих і невидимих. І благай Господа Вседержителя, нехай врятує і збереже мене Господь від усіх скорбот і від усякої хвороби, від смертоносної виразки і від марної смерті, О, великий архангеле Михаїл, нині і повсякчас, і на віки віків.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.